Ses Kısılmasına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ses Kısılmasına Ne İyi Gelir?

Ses kısıklığı çeşitli nedenlere bağlı olarak her an herkesin başına gelebilen bir durumdur. Ses kısılması en çok yüksek sesli bir mekanda bulunmak, çığlık atmak, soğuk ve buzlu içecekler tüketmek, soğuk algınlığı, reflü ve alerjik nedenlerden dolayı ortaya çıkan geçici bir problemdir. Sigara içenlerde boğaz tahrişine bağlı olarak çok sık rastlanır. Ses kısılması sorununa karşı evinizde uygulayabileceğiniz yöntemlerle çeşitli önlemler alabilir ve ses kısıklığı sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Ses Kısılmasına İyi Gelen Yöntemler

Boğaz tahrişinden kaynaklı olarak ses kısılması meydana gelmişse, tuzlu su ile gargara yaparak boğazınızı yumuşatabilirsiniz. Bunun için 200 ml ılık su içerisine bir çay kaşığı tuz ekleyin ve karıştırarak gargara yapın.

Ses kısılmasına iyi gelen yöntemlerden biri ise; bol su tüketmektir. Böylelikle boğaz kuruluğu giderilir. Sıvı alımı boğazı nemli tutacağı için soğuk algınlığına bağlı öksürme sorununa da iyi gelir.

Bitkisel çaylar içmek boğazı yumuşatır ve ses kısıklığına karşı iyi gelir. Zencefil çayı hazırlayarak boğaz tahrişini önleyebilir ve ses kısılmasına kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Lavanta ya da papatya yağını kaynayan suyun içerisine ilave edin ve suyu ocaktan alarak buhar banyosu yapın. Bu yağlar ses kısılmasına karşı oldukça etkilidir.

200 ml süt ısıtın ve içerisine 1 çay kaşığı kadar zerdeçal ilave ederek sıcakken için. Günde iki defa bu karışımı tüketerek ses kısılmasını önleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status