Sinüzit Cinsel İsteksizlik Yapar Mı?

Sinüzit hastalığı, yaygın görülen bir hastalıktır. Hayati önem taşımamakla birlikte kişinin yaşam kalitesini düşürmektedir. Vücut üzerinde birçok olumsuz etkiye neden olmaktadır. Özellikle, baş ağrısı kişiyi fazlaca rahatsız etmektedir. Sinüzit hastalığı, her mevsim görülse de asıl etkisini kış aylarında göstermektedir. Genel olarak, kişinin sağlığı bakımından olumsuz etkiler bırakmaktadır.

Sinüzit, sağlık bakımından olumsuz etkiler bırakarak aynı zamanda kişinin sosyal yaşamını da etkilemektedir. Sinüzit cinsel isteksizlik yapar mı? Sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir. Uzmanlar, sinüzitin doğrudan cinsel isteksizlik yapmadığını ancak dolaylı yoldan neden olduğunu ifade etmektedir. Bu aşamada, sinüzitin belirtileri devreye girmektedir.

Baş Ağrısı

Baş ağrısı, sinüzitin en temel belirtisidir. Ancak, bu ağrı oldukça şiddetli ve süreklidir. Nöroloji Uzmanları, baş ağrısının psikolojik olarak bireyin cinsel hayatını etkilediğini belirtmektedir. Baş ağrısı genel olarak cinsellik konusunda bir problemken, bu sinüzitin neden olduğu baş ağrısında çok daha fazladır. Bu yüzden, baş ağrısı sebebiyle sinüzitin cinsel isteksizliğe neden olduğu söylenebilmektedir.

Burun Tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı, sosyal yaşam için sıkıntılı bir durumdur. Kişi bundan fazlaca rahatsız olmaktadır. Böylelikle, sosyal yaşamı olumsuz etkilemektedir. Kişiyi psikolojik bakımdan olumsuz etkileyen burun tıkanıklığı, cinsel yaşam için de bir sorun oluşturmaktadır. Bu yüzden, bazı sinüzit hastaları cinsellikten kaçınmaktadır.

Ağız Kokusu

Ağız kokusu, tüm insanlar için büyük bir problemdir. Sosyal yaşam ve cinsellik konusunda doğrudan etkilidir. Ağız kokusu sorunu yaşayan bireyler, diğer insanları rahatsız etme düşüncesiyle sosyal yaşamdan uzaklaşmaktadır. Partnerini rahatsız etme düşüncesi nedeniyle de cinsel isteksizliğe neden olmaktadır. Ağız kokusu, sinüzitin bir belirtisidir ve dolayısıyla sinüzit cinsel isteksizlik bakımından etkili olmaktadır.

Halsizlik

Halsizlik sorunuyla karşılaşan insanlar, bir şeyler yapabilecek enerjiyi bulamamaktadır. Halsizlik, sürekli uyuma isteği ve uykusuzluk problemini beraberinde getirmektedir. Bu durum da kişinin asosyal olmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla bireyin cinsel yaşamını da bitirmektedir. Halsizlik, sinüzitin cinsel hayata olumsuz etkileri arasında yer almaktadır.

Sinüzit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sinüzit, kişide sağlık ve dolaylı yoldan psikolojik olarak birçok olumsuz etki bırakmaktadır. Kişinin yaşam kalitesini düşürmekte kısacası hayatını kötü yönde etkilemektedir. Bu nedenle, sinüzit hastalarının bir an önce tedavi olmaları gerekmektedir. Böylelikle, bu hastalıktan ve tüm olumsuz etkilerinden kurtulmak mümkündür.

Sinüzit tedavisinin başlaması için ilk olarak sinüzit tanısı koyulması gerekir. Sinüzit tanısı, Kulak Burun Boğaz Uzmanları tarafından koyulur. Uzman, önce hastanın şikayetlerini dinler ve sonra muayene eder. Bu şekilde sinüzit tanısı koyar. Ancak, gerekli durumlarda röntgen ve tomografi de isteyebilir.

İltihaplanma çok ileri düzeyde olmadığı sürece, ilaç tedavisi yeterli olmaktadır. Ancak, iltihaplanma fazla ve ilaç tedavisi yanıt vermiyorsa, sinüzitlerin alınması gerekebilir. Bu aşamada, sinüzit ameliyatı yapılır ve hastada sinüzit için kesin çözüm sağlanır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status