Tırnakların Çabuk Uzaması İçin Tüyolar

Tırnaklarınızın hemen uzamıyorsa ve kırılıyorsa, tırnakların hızlı uzaması için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Daha sağlıklı uzayan tırnaklar için öncelikle sağlıklı beslenmeye, bol vitamin almaya ve tırnak bakımınızı aksatmamaya özen gösterin. Uzun süre tırnaklarınız oje tutmayın ve düzenli manikür yapın.

Eğer tırnaklarınızın geç uzamasından şikayetçiyseniz, oldukça kolay ve doğal yöntemler mevcuttur. Bildiğiniz gibi tırnakların çabuk kırılması, uzatmamıza engel olan bir etkendir. Tırnaklarının kırılmadan belirli bir uzunluğa gelmesini istiyorsanız, bunun için ilk olarak tırnak yapısını güçlendiren yöntemleri uygulamanızda fayda var. Tırnaklarınızın çabuk uzaması için yapmanız öneriler şunları içerir:

 1. Tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yapın ve tırnaklarınıza sert cisimleri açmaya çalışarak zarar vermeyin.
 2. Haftada en az iki defa tırnaklarınızın ojesiz kalması önemlidir. Tırnaklarınızda sürekli oje tutmayın. Yoksa hem kırılabilirler hem de tırnak yapısı daha az zarar görür. Tırnakları ojesiz dinlendirmek daha rahat nefes alarak, uzama sürecini hızlandırır.
 3. Uzun süre ellerin su altında kalması da tırnakların daha çabuk uzamasını sağlar. Sizler de tırnaklarınızı ara ara su altında tutabilirsiniz. Aynı zamanda tırnakları ılık ve sabunlu suda bekletmek de daha kısa sürede uzamalarına yardımcı olan bir yöntemdir.
 4. Her gece yatmadan önce tırnak bakımı için tırnaklarınızın çevresine vazelin sürerek masaj yapabilirsiniz. Tüm gece tırnaklarınızı besleyecektir.
 5. Tırnaklarınıza oje sürmeden önce, top coat işlemi uygulamanız da faydalı olabilir. Bu sayede tırnak sağlığı geri gelebilir.
 6. Tırnaklarınızın kırılıp zarar görmemesi amacıyla tırnaklarınızı zorlayacak işlemlerden kaçının. Mesela tırnaklarınızla zorla kapak açmak gibi hareketlerden kaçının. Çünkü zarar gören tırnak yapısının büyümesi daha geç zaman alır.
 7. Meyve yedikten sonra kabukları ile tırnaklarınıza masaj yaparak doğal bir şekilde tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Meyve kabukları içerdikleri vitaminler sayesinde tırnaklarınızı besleyebilir ve uzama süreçlerini hızlandırabilir.
 8. Tırnaklarınıza düzenli manikür bakımı yaptırmak de faydalıdır. Evde de kendi manikür setiniz ile haftalık manikür bakımınızı kolayca yapabilirsiniz. Manikür, tırnakların daha kısa sürede uzamasına yardımcı olur. Ayrıca tırnakların temiz ve bakımlı olmasını sağlar.
 9. Tırnaklarınızdan oje çıkartırken içeriğinde alkol bulunmayan aseton kullanmanız faydalı olabilir.
 10. Tırnakları besleyici tırnak cilaları kullanabilirsiniz.
 11. Tırnaklarınıza törpü yaparak şekillendirirken, kenardan orta kısma doğru sabit hareketlerle törpü yapmanız önerilir.
 12. Tırnaklarınız için tuz ve sirkeyi karıştırarak hazırlayacağınız tırnak maskesini tırnaklarınıza sürerek daha hızlı uzamalarını sağlayabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status