Ünlülerin Selülitten Kurtulma Yolları

Yaz aylarında plaj ve havuz fotoğraflarında güzel çıkmak kadınlar için çok önemli. Bunun yolu da elbette kusursuz görünen fit bir vücuttan geçiyor. Ancak her an gözler önünde olan ünlüler selülit problemi ile herkesten daha fazla savaşıyor. Yaz sezonunu açtıkları plaj, tekne fotoğraflarında selülitli görünümlerini saklamak zorunda kalmadan, birbirinden cesur pozlarını verebilmek için ünlülerin selülite karşı taktikleri birçok kişi tarafından deneniyor.

Güzellik konusunda ünlü isimlerin denediği yöntemleri daha sık deneyen ve sonuçlarını merak eden kadınlar, özellikle ünlü kadınların cilt bakım rutinlerini merak ediyor. Bunlar arasında selülite karşı etkili yöntemler arasından hangilerini denedikleri de yer alıyor.

Çivi Çiviyi Söker: Portakal Yağı

Selülit görünümüne halk arasında verilen isim sorulsa birçok kişiden portakal kabuğu görünümü yanıtını alırsınız. İşte, bundan yola çıkan birçok ünlü manken kusursuz görünümlü bacaklarının sırrını portakal yağına borçlu.

Selülit kremleri gibi ürünleri kullanmak yerine doğal selülitten kurtulma yöntemleri denemek isteyen ünlü isimler portakal yağı, biberiye ve kekikten oluşan karışımı tercih ediyor. İpek kese ile dairesel hareketler ile düzenli uygulandığında bu karışım selülit görünümünde önemli ölçüde azalma etkisi gösteriyor.

Sağlıklı Beslenme Şart

Birçok ünlü isme selülitsiz bir vücudun sırrı sorulduğunda hepsi bakım rutinlerinin yanı sıra sağlıklı beslenmenin önemini vurguluyor. Kahve, sigara tüketiminden uzak duran, yağlı gıdalar tüketmeyen, alkolden uzak duran ünlü isimler düzenli spor yaptıklarında selülit problemi yaşamadıklarını ifade ediyor.

Ünlülerin Ortak Noktası: Pilates

Her ne kadar Ebru Şallı ile özdeşleşen bir spor olsa da birçok ünlü hem selülit probleminden kurtulmak hem de fit bir vücuda sahip olmak için düzenli olarak pilates yapıyor. Vücuda esnekliğini geri kazandıran ve kan dolaşımını hızlandırıcı etki gösteren pilates ile selülitlerden kurtulmak mümkün.

At Kılı Fırçası ve Bol Su

Selülit ile mücadele eden tüm ünlüler sırrın bol su tüketmekte olduğunun altını çiziyor. Düzgün bacaklara ve selülitsiz bir görünüme sahip olmak için banyoda at kılı fırçası kullanımını da tercih eden birçok ünlü isim faydasını gördüğünü ifade ediyor.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status