6 Farklı Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri, fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok insanın başvurduğu seçeneklerdir. Hatta bunlardan bazıları kısa sürede cevap vermekte ve gelişen teknoloji ile birlikte medikal estetik gibi farklı operasyonlara da başvurulmaktadır.

Bölgesel alınan kilolar ve yağlanma sebebi ile fazla kilolarınızdan kurtulsanız dahi vücudunuzun şekli orantılı hale gelemeyebilir.  Ayna karşısına geçtiğiniz bölgesel olarak fazlalıklarınızın duruyor olması sizi mutsuz edebilir. Bölgesel zayıflamak bazen oldukça zor olabilir. Spor yaparak ve diyet uygulayarak bölgesel incelmek istediğiniz halde bir türlü orantılı bir görünüme kavuşamıyorsanız, bu yazımızda bahsedilen yöntemleri uzmanlara danıştıktan sonra deneyebilirsiniz.

Güzellik alanında her geçen gün farklı gelişmeler olmakta ve bölgesel zayıflama yöntemlerine yenileri eklenmektedir. Hatta günümüzde pek çok güzellik merkezinde daha az zahmetli operasyonlar ile bu işlemler gerçekleşmektedir.  Merak edenler için her biri farklı uygulamaya sahip olan bölgesel zayıflama yöntemleri şunları içerir:

1.Liposuction

Daha iyi ve formda bir görünüme sahip olmak için başvurulan bölgesel fazlalıklardan kurtulma yöntemidir. Bu operasyon  belirli bölgelerdeki yağlanmaların vakum ve ince metal boruların kullanımı ile alınmasıdır. Hatta pek çoğumuz ünlülerin tercih ettiği bir yöntem olarak bunu duymaktayız.

2.Mezoterapi

Genellikle bayanların son yıllarda selülit görünümünden kurtulmak ve bölgesel zayıflama için tercih ettiği bir estetik yöntemdir. Bu işlem ile sıkışmış yağ hücrelerinin tekrar kullanılabilir hale gelmesi amaçlanır. Bir iğne ile deri altına yağ eritecek bir karışım enjekte edilerek işlem uygulanır.

3.Lipoliz

Vücudunuzun bazı bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmayı amaçlayan bir yöntemdir.  Bu operasyonda bir ilaç şikayetçi olunan bölgelere iğne yardımı ile uygulanır. Bu sayede bu işlem uygulanan bölgelerde daha fazla yağ yakımı amaçlanır.

4.Karboksiterapi

Belki ilk defa duymuş olabilirsiniz. Bu prosedürde, saf CO2 gazının deri içi ve altına özel bir cihaz yardımı ile uygulanmasını içerir. Bunun ardından bölgede yağ yakımı artması amaçlanır r ve kan dolaşımı da hızlanır. Hem çatlak, hem de selülit tedavisinde de tercih edilen bir yöntemdir.

5.Ultrashape

Bu yöntem ultrason yardımı ile uygulanır v e, istenmeyen yağ hücreleri ses dalgaları ile parçalanır. Ardından da bölgede kalıcı incelme sağlanmış olur. 4 seans ile birlikte bölgesel incelme üzerine etkili olduğu bilinmektedir.

6.Radyofrekans

Estetik tıpta kullanılan ve ısı uygulaması ile yapılan bölgesel zayıflama yöntemidir.  Radyo dalgaları sayesinde bölgede enerji açığa çıkar ve bu sayede yağlar erir. Şikayetçi olunan bölgede incelme sağlanır. Selülit şikayeti olanların da başvurduğu bir güzellik yöntemidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status