Akupunktur İle Sinüzit Tedavisi

Sinüsler hava cepleri elmacık kemikleri içinde bulunan, Gözleri ve alnı arasında. Küçük kanallar burun sinüsler, mukus sinüsler ve burun ve burun akıntısı akmaya havaya boşaltmak için izin bağlayın. Akupunktur ile tedavi edilebilen yaygın sinüs problemleri alerji, bakteriyel enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı vardır.

Akupunktur 5000 yıldan fazla dayanan bir alternatif tedavi yöntemidir. Çinli bir uygulama sadece sahip olmalarına rağmen, bu durum böyle değil. Akupunkturun farklı yöntemleri Güney Afrika Bantu kabilesi, Araplar ve Eskimolar da dahil olmak üzere birçok grup tarafından dünya çapında uygulanan olmuştur. 200 B. C., eski Çin tıbbi metin “Huangdi Neijing” yazılmış. başlıklı etrafında Şimdi dünya çapında kullanılan metin,

Akupunktur hayat enerjimizi, qi akupunktur olarak bilindiğini, her zaman bizim organları aracılığıyla kesintisiz akışını gerektiği teorisine göre hareket ediyor. Qi, vücut sıvıları ve kan fonksiyonlarını düzenleyen ve vücudun. Vücut sıvıları ve kan dolaşımını ve sağlık yaşam enerjisi doğru akışını bağlıdır. Doğal akışını kesintiye ya da engellendiğinde, bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Akupunktur meridyenleri boyunca belirli noktaları içine iğneler takarak vücut teşvik etmek ve kendini iyileştirmeye neden olacak inancı altında çalışır.

Hiç akupunktur sinüzit tedavisinde kullanılabilir olup olmadığı hakkında merak ettiniz mi? Sinüzit, sinüs tıkanıklığı, astım ve alerjik belirtiler gibi diğer pek çok hastalık akupunktur ve bitkisel ilaç kullanımı ile engellenebilir.

Sinüzit kafatası içinde göz çevresinde bulunan sinüs, mukoza iltihabı. Hem de alerji ve viral enfeksiyonlar sinüzit tetikleyicisi ve baş ağrısı yanı sıra duman ve kozmetik kokuları gibi doğrudan tahriş edici maddelere maruz kalma sinüs. Sinüs tıkanıklığı ya da sinüs ağrısı da neden olabilir. Sinüzit ve alerji belirtileri toplumumuzda artan ve genellikle yan etkileri çeşitli neden olan güçlü ilaçlar ile tedavi gerektirir.

Solunması kirleticilerin ve polen alerji hastalıkları sinüs katkıda bulunur. En modern şehirlerin hava kalitesi açık havada ile ilgili sorunlar var, ve açık hava mobilyaları, ev kimyasalları, kozmetik ve hayvan dışkısı ile kirlenmesi tabidir. Çim kimyasallar ve böcek ilaçları gelişigüzel kullanmak da benim hasta sayısı etkilemiştir.

Alerji ve aşırı duyarlılık belirtileri sinüs vücut, solunum yolları, mukoza, akciğerler ya da deri etkileyebilir. Bazı bireyler bu alanlarda problemler. Sinüs belirtileri sinüs tıkanıklığı, sulu veya yapışkan deşarj, sinüs ağrısı, sinüs ağrısı ve sinüs basıncı içerebilir. Sinüs iltihabı da yüz kez baş ağrısı yanı sıra “” tipi vasküler baş ağrısı.migren olabilir

Akupunktur ve diyet tedavisi kullanımını azaltmak ya da tahriş sinüzit, sinüs baş ağrısı, sinüs ağrısı ve sinüs tıkanıklığı alerjik belirtileri ortadan kaldırmak için çok yararlı olabilir. Hastalar daha az ilaç kullanımı ve daha iyi hissetmelerini raporu.

Akupunktur tedavisi ve geleneksel Oryantal medicinals farklı bitkiden hazırlanan sinüzit, sinüs baş ağrısı, sinüs tıkanıklığı, sinüs ağrısı gibi birçok karmaşık fiziksel rahatsızlıkları gidermede çok etkili.

Sinüs baş ağrısı, kronik sinüs tıkanıklığı ya da sinüs alerji sinüzit için akupunktur geçmesi için karar verdiğinizde, bireyselleştirilmiş bir tedavi programı belirli bir dengesizlik için tasarlanmış olacaktır. Sitemizde biz geleneksel Doğu tıbbı ile tedavisi hakkında size birçok bilgi verir.

Zaman geleneksel tedavi yöntemleri tıbbi maliyeti azaltmak ve acı yardım akupunktur gibi kanıtlayacak. Sağlık artırmak bir gizli fiziksel ve duygusal dengesizlikler yardım etmek için geleneksel ilaç kullanımı yatıyor.

Bloke sinüzit için akupunktur tedavisi çok hızlı bir rahatlama sağlayabilir. Bir arada yerler için teklif semptomatik rahatlama ve distal noktaları için yardım açık kanallar bu çalışma sayesinde sinüsler ve artırmak bağışıklık sistemi, yardımcı olabilir rahatlatmak geçerli bir enfeksiyon olarak azaltma olasılığı tekrarlanma.

Evde basınç noktası masaj da sinüs baş ağrısı için biraz rahatlama sağlayabilir. Kaşları ve elmacık kemikleri boyunca puan gözlerinin çevresi ile birlikte parmak uçlarınızla her burun tabanı, ve puan için sıkı bir baskı uygulayın. Zaten engellenen sinüsler basınç ile ağırlaştırılmış olacak gibi fazla baskı yapmamaya dikkat edin.

Akupunktur ile birlikte, bitkisel ilaç geleneksel Çin tıbbi tedavi tıkanıklık rahatlatmak için reçete. Manolya çiçeği, melekotu kökü, xanthium meyve ve yabani nane klasik sinüslerin ağzını açmak için gösterilir. Kayıtlı ve yetenekli bir bitki formülü her bireyin uygun sinüs sorunun kök nedeni ortadan kaldırmak için amacıyla değiştirmek gibi acil belirtileri için rahatlama sağlayacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status