Beden Dili Neler Anlatıyor?

Bazen dikkat etmediğimiz halde beden dilimiz ile karşımızdakine çok şeyi ifade ediyor olabiliriz. Çevrenizdeki insanlara baktığınızda, konuşurken jest ve mimiklerine dikkat ederek, o kişiler hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Jest ve mimikler, kendi hakkınızda birçok bilgiyi karşı tarafa bildirir. Bayanlar açısındansa, erkeklerin jest ve mimiklerine, beden dillerine bakarak onları anlamak ilginç ve bir o kadar keyifli olacaktır.

Karşı taraf sizinle konuşurken dudaklarını ıslatıyorsa, sahip olmak istediği bir şeyi ya da birini ifade eder. Bu hareket, ulaşma ve sahip olma duygusunun beden diline yansımasıdır. Bu nedenle, özellikle erkekler hoşlandıkları bayanla konuşurken sıklıkla dudaklarını ıslatırlar.

Kaşlarını kaldırıp size gülümseyen biri varsa, bunun anlamı sizden hoşlandığıdır. Hoşlandığı birini gören kişiler bu hareketi yaparlar. Eğer sıkça bunu yapıyorsa, ruh halinin kötü olduğu anlamına da gelebilir.

Karşınızdaki kişi konuşurken sürekli gözlerini kaçırıyor ve ayağının ucuna basıp kalkıp tekrar oturuyorsa, söylediği şeylerin aslında gerçek olmadığı ya da söylediklerine inanmadığı anlamına gelir.

Karşınızdaki kişi sürekli elleriyle oynuyorsa, size karşı pozitif ve samimi duygular beslediği anlamı taşır.

Sizinle konuşurken saçlarıyla oynuyorsa, sizden hoşlandığı anlamına gelir. Başını hafif öne eğerek saçlarını parmakları arasından geçirmek de aynı anlamı taşır.

Ayaklarını geniş açı ile açıyorsa, kendine duyduğu güven anlamı taşır.

Konuşurken yüzünü sıvazlıyorsa, sizi dikkatle dinlediği ve ciddiye aldığı anlamına gelir.

Konuşurken size elini uzatıyorsa, size güvendiği ve yakın olmak istediği anlamına gelir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status