Evlilikte Aşkı Canlı Tutmanın Yolları

Bir süredir beraber olan ve evlenmeyi düşünen çiftlerin aklına ilk takılan “Evlilik aşkı öldürür mü?” sorusudur. Bu soru hem erkeklerin hem de bayanların evlenme kararı almadan önce akıllarını kurcalar. Çok güzel bir ilişkiye sahipseniz ve sevgilinize gerçekten aşıksanız, tabi ki de evlenince bu büyünün bozulmasından korkabilirsiniz. Evliliğin aşkı öldürebileceği endişesi çok normaldir. Hele ki yakın çevrenizde uzun bir ilişkiden sonra evlenen ve üç ay içerisinde boşanan bir çift varsa, endişeniz daha da artacaktır.

Evlenmeye hazırlanan çiftler, tüm bu olumsuzlukları bir kenara bırakmalıdırlar. Sonuçta her ilişkide yaşananlar farklıdır. Belki bu duyduklarınız ve şahit olduklarınız çok başka sebeplere dayanmaktadır.

Eğer sevgilinizi gerçekten seviyorsanız ve ona aşıksanız, evlenince bu durum değişmeyecektir. Tabi, evlendikten sonra farklı bir yüzünüzü göstermeniz ya da karşı tarafın böyle bir hal içinde olması, evlilikte aşkı öldürebilir.

Evleneceğiniz kişinin karakterini çok iyi tanıdığınıza eminseniz ve huzurlu bir ilişkiniz varsa, evlendikten sonra aşkınızı bitirecek bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Eğer ilişkinizde sürekli kavgalar, güvensizlik sorunu, hep bir endişe varsa; evlendikten sonra daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir ve bu problemler aşkınızdan ağır basabilir.

Saygı çerçevesinde yürütülen bir ilişki, evlilik sonrasında da mutlu bir şekilde yürütülebilir. Evlendikten sonra sevginizin ve aşkınızın katlanarak artmasını istiyorsanız, evlilik kararı öncesinde birbirinizin kişiliğini çok iyi tanıdığınıza emin olmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status