İdeal Evliliğin Sırrı Nedir? Yaş Aralığı

İdeal Evliliğin Sırrı

En ideal evlilik yaşının bayanlar için 18 ila 24 yaş aralığı; erkekler içinse 25 ila 29 yaş aralığı olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bayanların 30 ila 34 yaş arası evlenmelerinin ideal olduğunu düşünenlerin oranı ise oldukça azdır. Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlardan biriyse; günümüzde evlenecek kişilerin kararı kendilerinin aldığı ve ailelerinin de bu duruma destek olduğu yönündedir.

Yine araştırmaya katılan bayanlara eşleriyle ne şekilde tanıştıkları sorulduğunda; yüzde 41’inin aile ve akrabaları vasıtasıyla tanıştığı, %39’unun ise; komşuları ile evlendikleri çıkan sonuçlar arasındaydı. Arkadaş ortamında, okul veya kursta tanışıp evlenenlerin oranıysa oldukça düşük olduğu ortaya çıktı. Yine, katılımcıların sadece binde biri internet üzerinde tanışarak evlendiklerini belirtti. Günümüzde evlilik kararı alırken büyük çoğunluk evlenecekleri kişinin ailesi tarafından onaylanmasını mühim buluyor.

İdeal bir evliliğin sırrı; eşlerin birbirine güvenmesinden ve saygıdan geçiyor. Eğer eşler arasında saygı yoksa, bu evlilikler çok uzun sürmüyor. Yine eşlerin birbirlerinden bir şeyler saklıyor olması ve bunların gün yüzüne çıkması da karşı tarafından güvenini zedeliyor ve evlilik temellerini sarsıyor.

Karşı tarafın geçmişi ile takıntılı olmak da evlilikleri zedeliyor. Bu nedenle evlenmeden önce karşı tarafı çok iyi tanıyıp, saygı ve sevgi çerçevesinde birliktelik yürütmek, geçmişi kabullenmek ve maddi-manevi durumlarda yalan söylememek; ideal bir evlilik için şarttır. Aileler ile iyi anlaşmak gerekir. Yine sevginizi gösteren çeşitli sürprizler ile karşı tarafı mutlu etmelisiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status