Dukan Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir?

Dukan Diyeti ile Zayıflama

Adını geniş kitlelere duyurmuş bir Fransız diyetisyenin yılların birikimi ile ortaya çıkarmış olduğu Dukan diyeti, hızlı ve kalıcı kilo vermek isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Bu diyet en çok hanımların ilgisini çekmiştir ve deneyen birçok kişi bu farklı zayıflama programının olumlu sonuçlarında hem fikir olmuştur.

Dünya genelinde yankı uyandıran Dukan diyeti, 4 evreden oluşmaktadır.  Peki, bu evreler nelerdir?

Dukan Diyeti Evreleri

1.Evre: Atak evresi olarak adlandırılan diyetin ilk aşamasında, beş gün süre ile bireylerin saf protein alımına ağırlık vermesi gerekiyor. Et ve et ürünleri, hayvansal ve yağsız gıdaların tüketildiği birinci evrede, hızlı kilo verme amaçlanır. 

2.Evre: Seyir evresi olarak adlandırılan diyetin ikinci aşamasında, haftada sadece bir kilo vermek amaçlanır. Bu evrede proteinli gıdaların alımının yanı sıra; sebzelere de ağırlık verilir. Fakat, nişastalı sebzelerin yenmesi yasaktır. Seyir evresi de yine atak evresi gibi beş gün sürmektedir.

3.Evre: Güçlendirme evresi olarak adlandırılan diyetin üçüncü aşamasında, hızla verdiğiniz kiloları korumak ve on günde bir kilo vermek amaçlanır. Tahıllı ve nişastalı gıdalar, meyveler bu süreçte diyete dahil olur. Bu sayede bireylerin metabolizması diğer besinlere karşı daha güçlü hale gelir ve tekrar kilo alımının da önüne geçilmiş olunur. Yine, haftada bir defa sadece proteinli gıdalarla beslenilir.

4.Evre: Koruma evresi olarak adlandırılan son aşamada, günde üç kaşık yulaf yemek, haftada bir defa protein diyeti yapmak ve egzersizlere başlamak gerekir. Amaç, hızla verilen kiloların korunmasıdır.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status