Elma Diyeti ile Kilo Vermek İçin Ne Yapılır?

Aldığımız kiloları geri vermek için çeşitli diyet listeleri deneyerek zayıflamak istesek de bazen pek işe yaramayabilir. Özellikle sağlıklı kilo vermek isteyenlerin daha sağlıklı ve doğal yiyeceklerin yer aldığı zayıflama programlarını denemeleri daha faydalı olabilir. Son yılların trend zayıflama diyetlerinden biri ise elma diyetidir. Bu diyetin son zamanlarda bu kadar popüler olması ve dilden dile dolaşmasının başlıca nedenlerinden biri ise, bir haftalık sürede 4 kilo verdirmesidir.

Aşırı kilolarından şikayetçi olan ve bir an önce fazla kilolarından kurtulmak, daha fit görünüme sahip olmak isteyenlerin tercihi olan elma diyeti, detoks etkisine de sahiptir. Özellikle meyve yemeyi sevenler bu diyeti tercih ediyorlar. Fakat meyve yemeyi sevmeyen ya da elma sevmeyen, elma yiyince midesi yanan kişilerin farklı diyetler denemeleri daha doğru olacaktır.

Elma diyeti olarak bu diyet programından bahsedilmesinin nedeni tahmin edileceği gibi daha fazla elma tüketilmesidir. “Nasıl hızlı zayıflarım?” diye düşünüyor ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, sizler de elma diyetini bir süre deneyerek sonuçlarını görebilirsiniz. Ancak sağlık problemleriniz varsa, dikkatli olmalısınız. Doktorunuzun tavsiyesi neticesinde bu diyete başlamak sağlığınız için daha doğru olacaktır.

Elma diyeti, ülkemizde olduğu kadar dünya çapında da çok ilgi görüyor. Haftada 4 kiloya kadar zayıflamayı vaat eden bu diyeti en fazla iki hafta süre ile denemeniz önerilir. Bu diyetle en fazla 8 kilo verebilmeniz mümkün olacaktır. Ancak belirtmemiz gerekir ki, iki hafta gibi kısa bir sürede bu kadar çabuk kilo vermek uzmanların önerdiği bir şey değildir. Şok diyet programları sağlığımız için tehlikelidir. Onun yerine hem sağlıklı ve dengeli beslenip hem de spor yaparak daha kalıcı ve uzun süreli kilo verebilirsiniz.

Beslenme uzmanlarının bu diyeti önermemelerinin nedeni, hızla vereceğiniz kiloların ve bir süre tek yönlü beslenmenizin bazı sağlık sorunlarını tetikleyecek olması, verilen kiloların tekrar alınma ihtimalidir. Bizler elma diyetini maksimum altı gün denemenizi öneriyoruz.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Elma diyetinde genellikle yeşil elma tercih edilir. Bu diyet tek yönlü beslenmeye dayandığı için, diyet süresince elma tüketilir. Özellikle yeşil elma daha hızlı kilo verdiğinden dolayı, diyette yeşil elma tavsiye edilir.

Bir günde en fazla bir buçuk kilo yeşil elma yemek, günde üç litre su içmek, iki bardak yeşil çay içmek, kahvaltıda peynir, yumurta, iki dilim kepekli ekmek yemek de diyet listesinde yer alan kurallarıdır. Mide yanması şikayetiniz varsa, bu diyeti denemeyiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status