Erkeklerin Kadınlarda Dikkat Ettiği 8 Nokta

Erkekler her kadına bakar diye bir kural yoktur. Bilinenin aksine erkekler seçici davranır hoş ve güzel kadınlara bakarlar. O yüzden bakım önemlidir.  Peki erkekler kadınlarda ne görmek ister, nelere dikkat eder hiç düşündünüz mü?

İşte bir erkeğin ilgisini çekmek için dikkat etmeniz gereken 8 kural.

1- Koku

Kötü kokular saçan bir kadını hiç bir erkek tercih etmez. Ter kokusu, sigara ve ağız kokusu mutlaka giderilmesi gereken kötü bir durumdur. Ter kokusunu parfüm deodorantla bastırmak çözüm olmayacağı gibi daha ağır kokulara neden olabilmektedir. Bu nedenle sürekli temiz giyinmeli. Ağız kokusuna naneli şeker gibi şeylerin yanısıra sürekli diş fırçası kullanmalı. Sigara içiliyorsa açık alanda üzerinize sinmemesi için çaba göstermelisiniz. Ya da bırakın gitsin 🙂

2- Selülitler

Bacaklarda ve basenlerde selülit problemi varsa bunu acilen gizleyecek tedbirler almalısınız. Hiç bir erkek portakal kabugu bir ten görmek istemez. Selüliti gizlemek için çorap giyerek görüntüyü azaltmalısınız. Kadınlar fazla dikkat etmese bile erkekler için önemli bir noktadır.

3- Tüyler

İstenmeyen tüylerden hemen kurtulmalısınız. Bir erkek her ne kadar lafını edip yüzünüze vurmasa da içinde muhakkak geçiriyordur. Yüz bölgesindeki tüyler oldukça itici gelir. Kendileri sakallı gezsede bir kadında sakal bıyık görmek hoşlarına gitmez 🙂

4- Giyim Tarzı

Erkeklerin en dikkat ettiği noktalardan biri de giyim tarzıdır. Bir erkeğin yanındna giyiminize çok dikkat etmelisiniz. Özellikle de kıskanç bir erkeğe sahipseniz işiniz çok zor. Onu kıskandırmak içinde olsa giyiminizle sınamayın derim. Erkeklerin büyük bölümü hanım hanımcık giyinenleri severler. Ayrıca  daracık pantolonun yanından fışkıran fazlalıklar erkeklerin pek de hoşuna gitmeyen noktalardan biridir.

5- Saçlar

Erkeğin ilk bakışta dikkatini çekmek için saçlar en önemli etkenlerdendir. Güzel bakımlı bir saç mutlaka karşı tarafın ilgisini çekecektir. Erkeklerin sarışınlardan daha çok hoşlandığı söylentisi bana göre doğru değildir. Önemli olan bakımlı dolgun gözüken, ışıl ışıl saçlar her zaman dikkat çeker. Bu nedenle erkekler kadınlarda saçların güzelliğine dikkat eder.

6- Dişler ve Gülümseme

Pırıl pırıl inci gibi dişler gülümsemek büyük önem taşır. Dişleriniz sürekli fırçalamak ve beyaz tutmak zorundasınız. Erkeklerin dikkat ettiği noktalardan biri de budur. Sararmış dişler çok iticidir ve kimse bunu istemez. Beyaz dişler için çay, kahve ve sigarayı azaltmalısınız.

7- Takı Aksesuar

Kadınların olmazsa olmazı aksesuarlar erkeklerinde ilgisini çekmekte. Tabi abartılı aksesuarlar dikkat çeksede ilgi toplamaz. Bu nedenle abartılı küp, kolye, bileklik gibi ürünler kullanmayın. Sade bir görünüme sahip aksesuar sizi ön plana çıkartacaktır.

8- Gözler

En etkili ve çekici nokta ise Gözlerdir. Bir erkeğin en dikkat ettiği şeylerden biride kadının gözüdür. Bir erkek gözlerini gözlerinizden alamıyorsa dikkatini çekmeyi başarmışsınız demektir. Erkeklerin ilk baktığı nokta gözlerdir. Gözleriniz ile gülümseyin, karşıya sıcak bir elektrik gönderin.

Unutmayın erkekler umursamaz, vurdumduymaz gibi gözükebilir ama bir kadın üzerinde bu noktalara mutlaka dikkat ederler. Aklınızda olsun….

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status