Beyazlamayı Geciktiren Saç Maskesi Tarifi

Saçların zamanla beyazlaması kaçınılmaz bir durumdur. Kimi insanlar bu durumdan rahatsızlık duymazken, kimileri de hiçbir şekilde hoşlanmamaktadır.

Saçlardaki beyazları kapatmak için boyamak, ilk tercih edilen eylemdir. Ancak kimi insanlar, bundan da hoşlanmazlar. Saçını boyamayı sevmeyenler için doğal bir çözüm mevcut: Hindistan cevizi yağı maskesi!

İşte, beyazlamayı geciktiren saç maskesi için gerekli malzemeler:

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Öncelikle zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağını bir kabın içerisinde karıştırın. Daha sonra üzerine limon suyunu ilave edin ve karıştırmaya devam edin.

Hazırladığınız bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Haftada 2 kez bu maskeyi uyguladığınızda, saçlarınızın beyazlamasını önleyebilirsiniz. Farkı zamanla hissedeceksiniz.

Maske yapmak sizin için uğraştırıcı bir eylem ise, saçlarınıza kabak suyu ve sirke sürüp 20 dakika bekletip sonra yıkayarak da aynı sonucu elde edebilirsiniz. Bu malzemeleri birebir ölçüde kullanmaya özen göstermelisiniz. Yani; kabak suyu 1 kaşık ise, sirke de o kadar olmalıdır. Bu karışımı da haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status