Kadınlar Erkeklerde İlk Neye Dikkat Eder?

Benim için en önemlisi huyudur” . Kadınlar erkekler hakkında konuşurken çoğu zaman bu şablon ifadeyi kullanıyorlar.

İç güzellik meselesi gerçekten klişe ifadeye dönüşmüştür. Ama itiraf etmeliyiz ki, bize eşlik edecek insanı seçerken karakter de çok önemlidir. Çünkü uzun süre bir arada yaşamak için insanların karakterlerinin örtüşmesi önemli bir konudur. Hem önemli, hem de zordur.

İlk görüşmede biz karşı tarafın karakterinden habersiz oluyoruz.

Görünüş, gözler, giyim bize ilk sinyalleri verebilir. Ancak ilk izlenimler bizi yanıltabilir. Tanışmalar çoğu zaman aynı yerlerde olur: İş yeri, misafirlik, internet, sokak vb. Bu ortamlarda insanların fikir edindikleri tek şey karşı tarafın görünüşüdür. Peki, cinsler birbirlerinde ilk neye bakıyor?

Ayakkabılar ve dişler

Kadınlar Erkeklerde Neye BakarErkekler için bu sorunun cevabını bulmak o kadar da zor değildir. Elbette ki, erkekler öncelikle genel güzelliğe fikir verir. Kalanları ise sonra gelir. Örneğin, erkek zevksiz giyinen, ama güzel olan bir kadını seçebilir. Bu toplumdan topluma değişe de bilir. Doğu toplumlarında kadının güzelliğinin yanı sıra, namus, ırz meselesi de önemlidir.

Peki, kadınlarda nasıldır? Kadınlar erkeklerde öncelikle neye dikkat eder? Bu soruya cevap bulmak için küçük bir araştırma yaptık.

Karşımıza birkaç röportaj videosu çıktı. Kadınlara şu soruldu: erkeklerde ilk neye bakıyorsunuz?

Cevaplar farklıydı: Gözler, gülüşü, aklı, boy, saçları, giyimi… Kadınların çoğu erkeklerin ayakkabılarına ve dişlerine baktıklarını ifade ettiler.

Kadın için ideal erkek nasıldır?

Başka bir araştırmayı Alman sosyal psikologu Ronald Henss’in açıklamalarından derledik. Araştırma sonucuna göre kadınlar ve erkekler kendilerine partner seçerken görünüş olarak hoş olan adamı tercih ediyorlar.

Kadınlar çoğu zaman iç güzellik aradıklarını söyleseler de, dış görünüşü tercih ediyorlar. “Kadınlar yakışıklı ve sağlıklı tenli erkekleri kendi çocuklarına baba olarak görüyorlar. Bu onlar için kalitenin önemli sembolüdür”.

Kadınlar için ideal kriterler: Yakışıklı, sadık, sabit karakterli, akıllı, toplumda iyi statüye sahip olan erkekler.

Araştırmanın sonucuna göre kadınların erkeklerde ilk aradıkları kriterler şöyle sıralanıyor: Gülüş (dişler) – %40, gözler – %35, giyim – %11, saçlar – %4, vücut – %4, ayakkabılar – %2, eller – %1.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status