Kilonuzu Kahvaltıyla Koruyun

Sabahları kahvaltı öğününü atlamada güne başlamayın. Kahvaltı, günün en önemli öğünüdür ve gün boyu konsantrasyona etki ederek, daha dinç ve zinde olmamıza yardımcı olur.

Yapılan araştırmalar sonrasında, her gün düzenli olarak kahvaltı etmenin strese karşı iyi geldiği be negatif faktörlerin etkisini azalttığı kanıtlanmıştır. Kahvaltı etmek, pozitif düşüncelere ve daha az stresli olmaya yardımcı olan etkenlerden biridir. Bazı istatistiklerde kahvaltı yapan insanların daha nadir kaza geçirdiği de görülmüştür.

Her sabah düzenli kahvaltı yapmak, daha verimli bir gün geçirmemize katkı sağlar. Eğer kahvaltı öğününü atlarsanız, gün boyu halsizlik, yorgunluk ve negatif enerjiye sahip olabilirsiniz. Kahvaltı ederek güne başlarsanız, daha enerjik olursunuz ve çalışma veriminiz yüzde 30’a kadar artar.

Sabah alınan kalorilerin yağa dönüşmediği uzmanlar tarafından dile getirilmektedir. O nedenle, sabahları iyi bir kahvaltı yapmaktan çekinmeyin ve kahvaltıyı birkaç besinle geçiştirmeyin. Eğer kahvaltıyı atlarsanız, gün boyu daha fazla yemek ihtiyacı duyarsınız ve bu da daha fazla kalori almanıza neden olur. Kahvaltıyı atlarsanız, akşam yemeğinden sonra kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz ve akşam yemeğine kadar enerjiniz düşer.

Kahvaltıda yumurta yerseniz, gün boyu daha tok kalırsınız. Yine, kahvaltıda yulaf ve tahıllı gıdalar yiyerek daha uzun süre tok kalır ve kilo kontrolü sağlarsınız.

Kahvaltı öğününde kendinize lezzetli yiyecekler hazırlayarak kendinizi ödüllendirin. Bu sayede saha iyi bir ruh haline sahip olursunuz ve mutluluk hormonunu teşvik edersiniz. Gün boyu pozitif bir ruh hali içerisinde olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status