Kısa Süreli Diyet Önerileri

Diyet Önerileri

Sadece birkaç kilo vermek isteyenler için herhangi bir diyeti seçmekte hiçbir sakınca yoktur. Ancak daha fazla kilo vermeniz gerekiyorsa, sağlıksız ve şok diyet listelerinden uzak durmalı, mutluka bir uzman desteği ile beraber kontrollü şekilde kilo vermelisiniz. Unutmayın ki; sağlıksız diyet programları ve aç kalarak zayıflamak, sadece yağ dokusundan değil, aynı zamanda kas dokusunda da azalma olmasına sebebiyet verir.

Klasik kilo verme yöntemlerini bir kenara atmalısınız ve sağlığınız için en ideal diyet programını tercih etmelisiniz. Aynı zamanda şeker hastalığı, tiroid, guatr gibi bazı hastalıkları olanları kilo vermekte zorlanacakları için; bir diyetisyenden yardım almaları şarttır.

Diyet seçiminde kesinlikle yaşam standartlarınızı düşürmemeniz önemlidir. Yaşam kalitenizi yüksek tutmalı ve tek yönlü diyet programlarından kaçınmalısınız. Bu tek yönlü diyetler, ilerleyen günlerde bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir.

Uzmanların açıkladığı sağlıklı diyet önerilerine kulak verin ve diyet yaparken bir yandan da egzersiz ve fitness gibi fiziksel faaliyetlerde bulunun. Kilo verirken, bir yandan da kas dokunuzu korumanız ve güçlendirmeniz önemlidir. Eğer egzersiz veya fitness gibi sporlar yapamıyorsanız, en azından günde bir saat yürüyün.

Sağlıklı bir diyet; vücudun günlük ihtiyaçları için yeterli proteini sağlar. Az karbonhidratlı, az yağlı gıdalar tercih ederek, alkolden uzak durarak, vitamin ve mineral ihtiyacını göz önünde bulundurarak, beslenme ve diyet listenizi oluşturabilirsiniz. Diyet seçiminde ani kilo kaybı vaat eden değil; uzun vadeli kilo verme ve verilen kiloları korumaya yönelik diyetlerden yana seçiminizi yapın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status