Kolay Taranan Saçlar İçin Yapılacaklar

Saçların dolaşması ve tararken zorluk yaşamak hemen hemen her kadının başına gelen bir durumdur. Özellikle uzun ya da kıvırcık saçlı kadınların korkulu rüyası, saç taramaktır. Ancak bu sorunu çözmek çok kolay!

Saçların Kolay Taranmasını Sağlayan Yöntemler

Kolay taranan saçlar için yapılacaklar listesini uygulayarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

İlk başvuracağınız yöntem, saçlarınızı banyoda taramak olabilir. Saç kremi kullanıyorsanız, kremi sürdükten sonra saçlarınızı tarayın ve durulayın. Böylece saçlarınız kolaylıkla açılacak ve duştan sonra tekrar taramak durumunda kalmayacaksınız.

Piyasadaki pek çok markanın saçları kolay taramaya yardımcı olan krem ve sprey ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan kendinize en uygun olanını edinin. Duştan sonra saç tarıyorsanız, bu ürünleri saçlarınıza sürün ve saçlarınızı tutamlara ayırın. Her tutamı, uçtan başlayarak tarayın ve uçlarını açtıktan sonra dipten tarayın.

Saç tellerinizin kalınlığına göre tarak seçin. İnce telli saçlara sahipseniz ince tarakları tercih edin. Kalın telli saçlara sahipseniz, kalın dişli tarakları kullanın. Bu durum, kıvırcık ya da düz saça sahip olmaya göre de değişkenlik gösterecektir. Kıvırcık saçlıysanız mutlaka kalın dişli tarak tercih edin.

Son dokunuş olarak saçlarınızı fırçalayın. Ancak bunu nazik hareketlerle yapın. Saç taramak ve fırçalamak, kan dolaşımını hızlandırır. Saçınızın sağlıklı görünmesini sağlar. Bu yüzden bahsettiğimiz yöntemlere uyarak saçlarınızı mutlaka tarayın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status