Mide Balonu Zayıflamaya Yardımcı Olur Mu?

Ülkemizde ve tüm dünya da insanlar zayıflayabilmek için sağlıklı sağlıksız birçok yönteme başvurmaktadır. Bu yöntemler bazen doktor kontrolünde, bazen de kişilerin kendi belirlediği diyet listeleri ile yapılmaktadır.

Günümüz dünyasında birçok insanın karşı karşıya kaldığı ve baş etmekte zorluk çektiği aşırı kilo, diğer adıyla obezite hastalığı, insanlarda ağır kalıcı tahribatlar ve zararlar bırakmaktadır. Bunlardan en önemlisi de psikolojik çöküntülerdir.

Obezite sorunu olan bu insanlar genellikle toplum tarafından alay konusu olabilmekte ve kendine olan özgüvenini kaybetmektedirler. Durum böyle olunca kilo problemi yaşayan insanlar da bu kötü görüntüyü ve negatif durumu en aza indirmek ve bu negatifliği pozitif bir hayata çevirmek için farklı yöntemlere başvurmaktadır.

Bunlardan biri de zayıflama balonudur. Zayıflama balonu nedir? Nasıl uygulanır? Kimlerde ne şekilde sonuçlar verir? Sağlıklı bir yöntem midir?

Zayıflama balonu diğer adıyla mide balonu obezite olan insanların zayıflamak için başvurduğu yöntemlerden sadece biri. Mide balonu bir doktor kontrolünde yapılır. Mide balonunun hastaya uygulanabilmesi için bu yöntemin bu hastaya uygun olup olmadığını anlamak için testler yapılır.

Bu testler sonucunda eğer hastanın sağlık durumunu etkileyecek bir sorun olmayacağına kanaat getirilirse mide balonu takılır. Bu balonun takılabilmesi için hastanın daha önce mide ameliyatı ve benzeri sorunlar geçirmemiş olması kuralı vardır.

Mide balonu adından da anlaşıldığı gibi mideye takılır. Daha önceler de bu balonu takarken şişirme yani hava kullanma etkiliydi. Fakat artık bu işlem sıvı kullanılarak yapılmaktadır.

Mide balonu takıldıktan sonra kişide iştah azalması olmakta ve yemek yeme hissi en aza inmektedir. Fazla yediği zaman da kişide rahatsızlanmaya sebebiyet vermektedir. Bu uygulama yapıldıktan sonra kişi sürekli doktor gözetiminde olmakta ve 6 ayda bir düzenli testlere tabi tutulmaktadır.

Kısacası mide balonu uygulaması hem kişinin fazla yemek yeme hissini ortadan kaldırmakta hem de düzenli ve kontrol altında uygulandığı için sağlıklı bir vücuda ve kiloya ulaşmasını sağlamaktadır. Mide balonu yönetimi gerçekten iyi bir gözetmen eşliğinde yapılırsa iyi sonuçlar vermektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status