Selülit Çayı Nasıl Yapılır?

Selülit problemi yaşayan kişilerin spor ve sağlıklı beslenmeden önce tercih ettikleri bir diğer tedavi yöntemi ise selülit çaylarıdır. Daha yoğun bir tedavi sürecine girmeden önce, selülit oluşumundan şikayet eden herkes, ufak tefek çay ile tedavi yöntemini uygulamaktadır. Selülit bir hastalık değil, yapı bozukluğundan kaynaklanan estetik görüntüyü bozan bir cilt problemidir. Bozulan cilt görüntüsü, portakal kabuğuna benzetilmektedir. Selülit sorunu ile karşılan kişilerin hareketsiz bir yaşam sürdüğü, beslenme düzeninin bozuk ve dengesiz olduğu görülmüştür.

Selülit probleminin her ne kadar kilolu insanlarda olduğu öngörülse de, bu bilgi oldukça yanlıştır. Zayıf birisi de selülit sorunu yaşayabilir, bu riski tüm bireyler taşır. Selülit ile mücadele etmek her ne kadar zor gibi gözükse de, istikrarlı ve düzenli bir çalışma sonucu hayal ettiğiniz görüntüye kavuşabilir, dilediğiniz bikinileri, mayoları giyebilirsiniz.

Selülit çayı ile tedavi yöntemi işe yarıyor fakat kişiden kişiye fark gösteren bu durum çay tedavisi ile yetersiz kalabiliyor. Tedaviyi sadece çay ile yapmak istiyorsanız, yetersiz kalacağı için hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Selülit çayını uygulayıp, yanına düzenli ve doğru beslenmeyi ekleyip, sporda yaparsanız, selülit ile yaptığınız bu mücadelenin çok daha iyi sonuçlar vereceğine emin olabilirsiniz.

Bitkisel çaylar ile selüliti engellemek zor olsa da mümkündür. Bu tarz bitkisel çayların yağ yakıcı özelliği fazla olduğundan, kilo verme hedefi olan kişiler tarafından oldukça tüketilir. Yağın vücudunuzdan azalması, selülit probleminden yavaş yavaş kurtulmanız demektir.

Evde selülit çayı yapabilmek için gerekli bitkiler;

  • Rezeve
  • Anason
  • Papatya
  • Biberiye
  • Sinameki
  • Funda yaprağı
  • Kuşburnu

Bu tarz bitkilerle evde rahatlıkla selülit çayınızı yapabilir, selülit için olan mücadelenize güçlü bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu bitkiler yağ yakımı ve cilt için oldukça yararlı bitkilerdir. Farkı görmek için istikrarlı olup uzun süre zarfında değerlendirme yapmalısınız. Bir haftada sonuç elde etmeyi beklemek yerine, bir ay düzenli olarak çay tüketiminde bulunun ve bunların yanına spor gibi faydalı aktivite seçeneklerini ekleyerek, hareketli bir yaşam tercih edin. Emin olabilirsiniz ki uzun vadede çok daha iyi sonuçlar sağlayacaksınız.

Selülit Çayı Nasıl Yapılır?

Selülit Çayı Hazırlanışı

Bahsettiğimiz tüm bitkileri harmanlayarak karışım elde edin ve bu karışımı cam kavanoza doldurarak dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir hale getirin. Her gün tüketeceğiniz bu çayı, elde ettiğiniz karışımdan bir tutam alarak, 1 litre sıcak suya katın ve 20-25 dakika bekleyin. İlk değişimi minimum 15-20 gün sonra göreceksinizdir. Bu süre kişiden kişiye ve selülit probleminin geldiği seviyeye göre değişebilir. Selülit sorunuyla tekrar karşılaşmamak için çayları düzenli olarak tüketirken en azından yürüyüşünüzü de devam ettirmeniz etkili olacaktır.

Siz de bu yazımızı beğendiyseniz yorum yapabilir, ayrıca alttaki kolay bağlantılar ile diğer selülit problemlerine karşı detaylı çözüm sunan içeriklere ulaşabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status