Selülit Ameliyatı Hakkında Genel Bilgi

Ne yazık ki selülit çok erken yaşlardan itibaren gözükebilen bir cilt problemi haline geldi. Bunun nedenlerini sorgulayacak olursak, teknolojinin gelişmesi ve besinlerin fast-food kültürü üzerine kurulması, insanların daha sağlıksız hayat yaşamalarını sağlıyor. Hareketler azalıyor ve tükettiğimiz besinlerin kalitesi düşüyor. Yemekler dikkatsiz bir şekilde tüketiliyor ve bu da selülitin oluşmasını sağlıyor. Selülit zor oluşur ve zor gider. İstikrarlı, sabırlı bir süreç içerisinde selülit probleminden kurtulmayı başarabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi her ne kadar fiziksel hareketlerimizi azaltsa da, ufak tefek yürüyüşlerle bile spor yapabilir, hareket seviyenizi arttırabilirsiniz. Selülit yağ ile oluşan bir doku bozukluğu olduğundan dolayı yağ yakan her faktör sizin için oldukça önemlidir.

Çeşitli egzersizler ve yağ yakıcı sağlıklı besinlerle takviye yapabilir, bu sorundan kurtulmak için ilk adımı atmaya derhal başlayabilirsiniz. Selülit kısa bir sürede oluşmadığı gibi kısa bir süre içerisinde de tedavi edilemez. Selülit sorununu ortadan kaldırmak için 1-2 haftanın yeterli olabileceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Selülit Ameliyatı Hakkında Genel Bilgiler

Eğer ciddi bir selülit problemi ile karşı karşıyaysanız, uzman doktorlar tarafından selülit operasyonu geçirebilirsiniz. Ameliyat sonra emin olabilirsiniz ki istediğiniz cilt dokusuna ve görünüme sahip olabilirsiniz. Selülit operasyonlarında birden fazla teknik kullanılabildiğinden dolayı gayet kolay bir şekilde bu sorun ortadan kalkabilecektir.

Selülit ilaçları kullanmak istiyorsanız, doktor tavsiyesi olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde bu ilaçlar yan etkilerle birlikte çok daha kötü sonuçlar verebilir. Selülit şikayetinde bulunan kişiler genellikle bacaklarından yana sıkıntılara uğrasalar da, selülit sadece bacaklarda olmayıp, kol, göbek, basen gibi bölgelerde de meydana gelebilmektedir.

Selülit Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İlk olarak doktor ile birlikte en önemli bölgeler işaretlenir ve yapılacak operasyonla ilgili tespitler yapılır. Daha sonra ise kan tahlilleri yapılarak, hastanın kan değerlerinde herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Selülit ameliyatı 3 aşamadan oluşur ve bunlar deri, bağ dokusu ve kastır. Tedavi bu üç bölge üzerine yapılır. Selülit ameliyatı kısaca, vücuttaki cilt altında biriken yağ bozukluklarını vakum ile alma işlemidir. Zor ve kısmen ağrılı bir ameliyattır. Aynı gün veya ertesi gün taburcu olabilirsiniz, bu durum kişiden kişiye değişebilir.

Ameliyattan sonra özel bir korse giydirilir ve bu korsenin temel amacı, operasyon görmüş bölgedeki ödem oluşumunu engellemektir. Giydirilen korse bir hafta boyunca çıkarılmaz. Doktorlar temkinli olmak için bir ay kadar kullanmanızı isteyebilirler.

Ameliyattan sonra ilk 1-2 ay oldukça önemlidir. Operasyon geçiren hastalar bu süreç tamamlanana kadar vücudunuza aldığınız yeni besinlerin kaliteli ve sağlıklı olması konusunda büyük hassasiyet göstermelidirler.,

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status