Selülit Tedavisinde Portakal Kabuğu Yağı

Hormonlarla ilgili dengesizliklerden kaynaklanan selülit çoğunlukla basen, bilek ve diz bölgesinde oluşan bir sorundur. Görüntüsü kadar yaşattığı ağrıyla da rahatsız edici bir hal alan selülit doğal yöntemlerle tedavi edilebilecek bir durumdur. Bu konuda özellikle alternatif tıbbın faydalarından yararlanmak mümkündür. Selülit için portakal kabuğu yağı kullanarak kendi çözümünü oluşturabilirsiniz.

Portakal yağı içerdiği organik asitler, mineral tuzlar ve flavonoidler sayesinde cilt altındaki yağları eritmede son derece etkili bir yağdır. Deri altındaki kan dolaşımını hızlandırması ve metabolizmayı artırarak yağ yakımı sağlaması portakal kabuğu yağının selülit tedavisi için tercih edilmesinde en önemli nedendir. Özellikle deri altında oluşan yağlanma nedeniyle gün ışığına çıkan selülit probleminden bu yöntemle kurtulabilirsiniz.

Portakal Kabuğu Yağı Selülitlere Nasıl Kullanılır?

Selülit probleminden kurtulmak için belirli kurallar var. Selülit için portakal kabuğu yağı kullanarak selülitlerin kısa sürede kaybolmasını beklemeyin. Özellikle egzersiz ve düzenli beslenme bu yöntemden sağlayacağınız faydayı artırmak için yaşam tarzınız olmalı. Cilt altında biriken yağ dokusunun vücuttan atılması için günlük olarak düzenli bir şekilde egzersiz yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte vücutta biriken ödemden de kurtulmanız gerekiyor. İhtiyaca göre hekiminiz tarafından önerilen ödem atıcı ilaç kullanımını deneyebilirsiniz. İlaç kullanmak istemiyorsanız bitkisel çaylar bu sorunun çözümü için idealdir.

Portakal kabuğu yağı ile selülit masajı uygulayarak selülit sorununu kısa vadede çözüme kavuşturabilirsiniz. Dilerseniz portakal kabuğu yağına sarı kantaron yağı ve zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız karışımla selülit bulunan bölgelere hafifçe masaj uygulayın.

Masajınızı aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle destekleyin. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırarak portakal kabuğu yağının yağ yakıcı etkisini artırabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika boyunca uygulayacağınız masaj sonrasında cildinizde hissettiğiniz rahatlama ile duşunuzu alın.

Selülitlerden kurtulmak için daha fazla vaktiniz varsa masaj uyguladıktan sonra cildinizi streç film ile sarın ve 1 saat kadar bekletin. Bu yöntem sayesinde portakal kabuğu yağının cildinize derinlemesine nüfus etmesini sağlayabilirsiniz. Hatta masajı uygulayıp bacaklarınızı sardıktan sonra yapacağınız ufak egzersizler de yağ yakımını artıracaktır. Son olarak portakal kabuğu yağı ile masaj uygulamasını haftada 2 kez düzenli olarak tekrarlamanızı da öneririz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status