Bisiklet Sürmek Selülit Oluşumunu Engeller Mi?

Selülit, vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir. Yaygın olacak üst bacaklarda, dizlerde ve kalça bölgesinde yaygın olarak selülitli görünüme rastlanılmaktadır. Selülit oluşumunun birçok nedeni bulunmaktadır. Aynı zamanda selülitin oluştuğu bölge, neden oluştuğuna dair kişilere ipuçları vermektedir. Bacak ve kalça bölgelerinde görülen selülit, genellikle hareketsiz yaşam biçiminden dolayı kaynaklanmaktadır.

Kilolu kişilerde sıklıkla görülen selülit problemi zayıf kişilerde de görülebilmektedir. Vücudunda yağ oranı yüksek olan zayıf kişilerde selülit görünümü sıklıkla yaşanmaktadır. Aynı zamanda zayıf kişilerde görülen selülitin nedenleri arasında hareketsiz yaşam, yanlış beslenme yer almaktadır.

Selülitten Kurtulma Yolları

Selülitli görünümden kurtulmak bir anda mümkün olmamaktadır. Tamamen kurtulmak için sabırlı olmak, tedaviye düzenli olarak devam etmek ve yaşam şekline dikkat etmek gerekmektedir. Selülit oluşumundan sonra bu görünümü yok etmek zaman almaktadır. Bu nedenle uzmanlar, kişilere selülit oluşmadan önce önlem almak gerektiğini dile getirmektedir.

Selülit problemi yaşayan kişilerin beslenme programlarından karbonhidratlı, asitli, şekerli, tuzlu yiyecekleri çıkarmaları gerekmektedir. Bu tür besinler olabildiğince az tüketildiğinde ve spor ile desteklendiğinde selülitli görünümün geçmesi sağlanmaktadır.

Selülit Tedavisinde Spor

Selülitli görünümden kurtulmak için çabalayan kişiler, beslenme programlarına dikkat etseler de spor yapmaya yeterince vakit ayırmamaktadır. Spor olmadığında selülitli görünümden tamamen kurtulmak mümkün olmamaktadır. Vücuttaki dolaşımı hızlandıran spor, selülitlerin daha kısa sürede, kalıcı olarak tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır.

Uzmanlar tarafından kişilere tavsiye edilen selülit tedavisinde spor programları ağır sporlar içermemektedir. Gün içerisinde merdiven inip çıkmak, tempolu yürüyüş ve olabildiğince hareketli yaşam, selülit oluşumunu engellemek için yeterli olmaktadır. Aynı zamanda selülit tedavisinde bisiklet sürmek yapılabilecek en etkili spor olarak kabul edilmektedir.

Bisiklet Sürmek Selülit Oluşumunu Engeller Mi?

Selülit ve Bisiklet

Bacak ve kalça bölgesindeki selülitlerden şikayetçi olan kişilerin özellikle düzenli olarak bisiklet sürmesi gerekmektedir. Bacak kaslarını çalıştırmaya yardımcı olan bisiklet sürmek, selülite neden olan kasların güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Günlük yarım saat sürülecek bisiklet dahi selülitli görünüm üzerinde büyük etkiler oluşturacaktır. Üstelik bisiklet sürmek ekonomik, her an yapılabilecek ve ulaşımda dahi tercih edilerek hareketli bir yaşam için yeterli olacak bir spor olduğundan herkes tarafından uygulanabilmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status