Selülit Tipinizi Öğrenin

Her bayanın kafasına taktığı problemlerden biridir selülit ile başa çıkmak. Selülit önlemek veya selülitlerden kurtulmak için birden fazla yöntem denenir. Peki, selülit için yapılan her tedavi doğru sonuçlanıyor mu? Ne yazık ki, çoğu tedavi türü bizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. Neden mi? Her şeyin bir evresi, her şeyin bir tipi olduğu gibi selülitin de tipleri vardır. Sizin selülit tipiniz nedir? Kaçıncı evredeşinizi biliyor musunuz? Buna uygun tedavi uygularsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Selülit tiplerine göre tedavi ağırlığı, yöntemleri değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle ilk olarak selülitiniz kaçıncı evrede bunu öğrenmelisiniz. Bugün sizlere selülit tipleirni nasıl anlarız? Selülit tipi nasıl anlaşılır? Bu konuları işlemek ve sizi bilinçlendirmek istedik. Gelin birlikte selülitin kaçıncı tipini yaşıyorsunuz birlikte test edelim.

Selülit Tipi, Derecesi Ölçme

  1. Derece Selülit:

Bu evrede cildinizi sıkılaştırmalısınız. Eğer kalçanızın kaslarını sıktığınızda portakal kabuğu görünümüne sahip oluyorsanız 1. derece selülit evresi yaşıyorsunuz demektir.

Genel olarak genç kızlarda görülür. Henüz yeni başlamış bir evredir. Tedavi süreci daha kısa sürer ve kolay olur. Bir an önce önlemini almaya başlayabilirsiniz.

2. Derece Selülit:

Ayakta durduğunuzda veya bacak bacak üzerine attığınızda ortaya portakal görünümü çıkar. Kalçayı veya göbeği sıkılaştırdığınızda yoğun çukurlar görmeye başlarsınız. Portakal görünümü yoğun olarak görülür ve ellendiğinde hissedilir.

3. Derece Selülit:

Yukarıda ki 2. Derede anlattığımızın ötesinde bir görüntü hakimdir. Sadece ayakta veya sıkılaştırıldığında değil, yattığınızda da portakal görünümü hakimdir. Çukurlar bunda daha derin ve ellendiğinde çukurlar bariz belli olur.

Hatta ağrı oluşumu başlamıştır. Menopoza girmeye başlayan bayanlarda sık görülür. Bacak, karın ve basen bölgesinde sık görülmektedir. Tedavi aşaması biraz daha zahmetlidir. Uzun sürer ve sabır gerektirir. Lazer tedavisi en uygun evreler arasında yer alır diyebiliriz.

Selülite neden olan faktörler arasında genelde duruş bozuklukları, yaş faktörü bulunur. Beslenme hataları da önemli bir yere sahip olduğu için fit bir görünüme sahip olmak isteyenler çok dikkat etmeli. Derecelere uygun tedavi uygulayarak iyileşme süresini en aza indirebilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status