Selülitlerden Kurtulmanın Yolu Yürüyüş Yapmak!

Uzmanlar tarafından kronik bir hastalık olarak görülen selülit birçok kadının kabusu gibidir. Hatta selüliti olmayan kadınların çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Cilde yakın bölgelerde oluşan yağların enerjiye dönüşmemesi sonucu oluşan selülit adeta portakal kabuğu görünümü yaratmaktadır. Son yıllarda uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar ve önerilerde selülitlerden kurtulmanın yolu yürümek olarak belirtiliyor. Daha doğrusu yürüyüşün bu konudaki en temel gereksinim olduğuna dikkat çekiliyor.

Sağlıksız yaşam koşullarının selülit oluşumundaki etkisi büyük. Ancak birçok kişi kendine itiraf etmelidir ki hareketsizlik ve fazla kilolar bu sorunun en temel nedenidir. Deri altında biriken yağların yüzeyde oluşturduğu bu kötü görünümden kurtulmanın en etkili yöntemi ise yürüyüştür. Hem fazla kilolardan kurtulmak, hem daha sağlıklı bir yaşama kavuşmak, hem de selülitlere veda etmek istiyorsanız mutlaka yürümelisiniz. Burada önemli olan nokta yürüyüşü yaşam tarzı haline getirmektir.

Düzenli olarak haftada en az 4 gün 20 dakika olacak şekilde yürüyüş yapılmalıdır. Yürüyüş açık havada yapıldığında vücudun oksijen alışverişini hızlandırarak selülitte dahil olmak üzere birçok soruna fayda sağlayacaktır. Selülitlerden kurtulmak için yürüyüş yaparken aynı zamanda hayatınızda da birçok şeyin değiştiğini fark edeceksiniz.

Selülitlerden Kurtulmak İçin Yürüyüş Nasıl Olmalı?

Vücudunuza olumlu etkiler yaratmak istiyorsanız kesinlikle dikkat etmeniz gereken noktalar var. Selülitler daha çok kalça, basen ve üst bacak bölgesinde oluşmaktadır. Yürüyüşe başlamadan önce hafif ısınmakta fayda var. Öncelikle yaklaşık 10 dakika yavaş yürüyün. Isındıktan sonra hızınızı artırarak vücudun yağ yakımını da hızlandırabilirsiniz. Yürüyüşünüzü 20-25 dakikalık setler olarak ayarlamanız yeterlidir.

Gerek sağlığınız için, gerekse istenmeyen selülitlerin kötü görünümünden kurtulmak için yürüyüş yapmanız şart. Aksi halde oturduğunuz yerden yıllara dayanan o görüntünün kaybolmasını beklemeyin. Yürüyüşle birlikte beslenme düzeninizde de değişiklikler yapmanız gerekecek.

Hamur işi kekler, pastalar, börekler ve çöreklere veda etmenizin de tam vakti. Son olarak vakti olanlar için daha kısa sürede çözüm yaratacak egzersizlerle de desteklenmesi önerilir. Selülit için yürüyüş ve egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Son olarak vücuttan yağ atımını hızlandırmak için bol su tüketmeyi de ihmal etmemenizi öneririz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status