Siyah Noktalara Buhar Banyosu Yöntemi

Siyah noktalar cilt altında toplanan yağ ve kirlerin birleşmesi sonucu oluşan, ciltte çirkin bir görüntü oluşturmakla birlikte ciltteki gözenekleri kapatarak hava almasını engelleyen bir cilt hastalığıdır. Cildin temizliğine dikkat edilmezse sivilceye dönüşme ihtimali de yüksektir.

Siyah noktalar için tıbbi tedavilerin olmasının yanında ayrıca  doğal, evde hazırlayıp uygulayacağınız yöntemlerin olduğunu unutmamalısınız. Evde uygulayabileceğiniz doğal, güvenilir ve ekonomik olan siyah noktalardan arınma yöntemlerinden biri de buhar banyosu yapmaktır.

Buhar Banyosu İle Siyah Noktalardan Arınmak, bilinenin aksine buhar banyosu yöntemi ile siyah noktalardan kurtulmak çok ama çok kolay. Gerekli olan malzemeler sadece bir – iki litre suyu içerisine alabilecek genişlikte bir kap, büyük boy havlu ve ocakta kaynatmış olduğunuz su. Bu kadar kolay edinilebilen malzemeler ile çok hızlı ve pratik bir şekilde yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulabilir, canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüze Buhar Nasıl Uygulanır?

İlk olarak 1,5-2 litre kadar suyu ocakta iyice kaynatın. Su kaynarken saçlarınızı toka yardımı ile toplayın cildinizi yıkayarak veya alkolsüz ıslak mendil yardımı ile temizleyerek hazır olun. Havluyu yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Kaynayan suyun altını kapatarak geniş ve derin bir kabın içerisine boşaltın ve 10-15 dakika boyunca kova üzerinde eğilip öylece bekleyebileceğiniz bir yere geçin ve rahat pozisyonunuzu alın. Buharın kaçmasını önlemek için başınızı eğerek havluyu hem başınızı hem de kovayı kapatacak şekilde  siper edin.

Kovayla başınız arasında 25-30 santimetre olmasına özen göstermelisiniz. 10-15 dakika sonrasında uygulamayı  bırakabilirsiniz. Bu işlem sonrasında siyah noktalarınızı kulak çöpü veya peçete yardımı ile temizleyebilir siniz. İsterseniz siyah nokta temizleme bantlarından alıp kulak çöpü yerine onu da kullanabilirsiniz. İşlemler bitince cildinizin rahatladığını hissedeceksiniz. Gözenekleriniz açılacak ve cildiniz ferahlayacaktır.

Buhar Banyosu Siyah Nokta

Buhar banyosu işlemi bittikten sonra cildinizi tırnaklamamalısınız. Aynı şekilde siyah noktalarınızı sıkmamalısınız. Aksi takdirde cildinizde yaralar oluşmakla birlikte kalıcı yara izleri de oluşabilir. Cilt bakımınıza özen göstermeli, sıklaşan gözeneklerinizin tekrar genişlemesini engellemek için yüzünüzü soğuk su ile yıkamalısınız.

Günlük olarak cildinize buz sürmeniz cildinizdeki olumlu sonuçlara daha erken sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Yıkama işleminden 10-15 dakika sonra tonik uygulamayı da ihmal etmeyelim. Tonikle cilt daha da sıklaşacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status