Suna Dumankaya Siyah Nokta Maskeleri

Suna Dumankaya siyah nokta, Güzellik uzmanı olan Suna Dumankaya siyah noktaların tedavisi için doğal yöntemlerle uyguladığı maskeler ile siyah noktalara veda edilmektedir. Birçok sebepten dolayı insan cildinde meydana gelen siyah noktalar dengesiz beslenme, cilt temizliğinin yetersiz olması, kullanılan makyaj malzemeleri ve stresten dolayı oluşmaktadır.

Görünüm açısından çok kötü duran bu siyah noktalar sağlık açısından da zararlı olduğunu ifade etmektedirler. Hormonal ve ilaç kullanımından dolayı da meydana gelen bu siyah noktalar doğal yöntemler ve maskeler ile tedavi edilmekte oluşumu engellenmektedir. Güzellik uzmanı olan Suna Duman kaya siyah noktalara doğal yöntemlerle tedavi etmektedir. Bu yöntemler şöyledir.

Ballı tarçınlı siyah nokta maskesi

Malzemeleri:

  • 3 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı tarçın

Yapımı ve uygulanışı; bal ve tarçın tam olarak birbiriyle karıştırılır. Bu karışım yapıldıktan sonra uyku vaktinden 30 dakika öncesinden cildinize sürünüz. Sürdükten sonra sabaha kadar yapılan bu maskeyi cildiniz de muhafaza ediniz ve sabah uyandıktan sonra ılık suyla iyice yıkayınız. Bal ve tarçın cildinizde bulunan siyah noktalara kısa sürede etki ederek siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Siyah noktalar için maske

Malzemeleri;

  • 1 kaşık kastil sabunu
  • 1 damla kekik yağı

Yapımı ve uygulanışı; kastil sabunu ve kekik yağını iyice birbirine yedirin. Yedirme işlemi tamamladıktan sonra cildinizin günlük temizliğini sabah ve akşam olmak üzere her gün bununla yapın. Kısa sürede siyah noktalardan kurtulacaksınız.

Siyah noktalar için doğal maske

Malzemeleri;

Yapımı ve uygulanışı; yoğurt ile limonu iyice birbirine yedirin. Daha sonra yüzünüze sürünüz. 1-2 saat kadar bekledikten sonra bol su ile yıkayınız. Bu maske tarifini siyah noktalardan kurtulmak için haftada 2 kez cildinize uygulayınız. Bu maske siyah noktalara iyi geldiği kadar lekelerinde geçmesine yardımcı olacaktır.

Siyah noktalar için domates maskesi

Malzemeleri;

  • 1 adet domates
  •  1 tatlı kaşığı gliserin
  • 2 damla kadar asilbent tentürü

Yapımı ve uygulanışı; domatesi tülbent üzerinde güzelce eziniz ve süzülmesini sağlayınız. Domatesin süzülen suyu ile diğer malzemelerimiz olan gliserin ve asilbent ile iyice karıştırınız. Daha sonra bu karışımı ciltte bulunan siyah noktaların üstüne pamuk ile sürünüz. Bu maskeyi haftada 3 kez cildinize bu şekilde uygulayınız. Zamanla uygulamayla ciltte meydana gelen siyah noktaların kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Suna Dumankaya siyah nokta doğal maske tarifleri uygulayan insanlar tarafından faydası fazlası ile görülmüştür. Sağlığa ve cildinize hiçbir zararı olmayan bu maskeleri uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Hazırlanışı ve uygulanışı kolay olan bu maskeler tamamen doğal ve uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Türlü sebeplerden dolayı ciltte meydana gelen siyah noktalar bu tür doğal yöntem ve maskeler ile yok edilmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status