Siyah Noktaların İlaçla Tedavisi

Piyasada birçok siyah nokta ilacı bulunmaktadır. Uzmanlar hem sağlık açısından hem de görünüm açısından iyi olmayan siyah noktaların tedavi edilmesi şarttır. Normal seviyede olan siyah noktaları doğal ilaçlar ile tedavi edilmesi daha uygundur. Ancak suratta aşırı fazla olan siyah noktaların uzmanlar tarafından tedavisi şarttır. Siyah noktalar için türlü ilaçlar vardır ancak kesin tedavi yöntemi çok azdır.

Siyah nokta ilaçları dediğimiz zaman doğal yöntemlerle yapılan birçok ilaç bulunmaktadır. Bu doğal ilaçların hepsinin karışımı içerisinde limon vardır. Limon içerisinde bulunan maddeler siyah noktalar üzerine uygulandığı zaman kısa sürede siyah noktaları temizlemekte ve yok etmektedir.

Ayrıca limon içinde bulunan maddeler siyah noktalardan ve sivilcelerden kalan izlerinde geçmesine yardımcı olmaktadır. Bu doğal ilaçlar içinde tedavisi kesin olan ilaçlar arasındadır. Diğer ilaç ise tıpta uygulanan ve nerdeyse kesin sonuç alınan tedavi yöntemi vardır. Siyah noktalar için uygulanan komedon temizliği dermotogların uyguladığı tedavi yöntemidir.

İlaç tedavisi ile kısa zamanda geçen ve daha sonrasında siyah noktalar tekrardan meydana gelmektedir. Bu uygulama tamamen uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Tamamen tıbbi yollarla uygulanan bu ilaç tedavisi tamamen sağlıklıdır.

Ciltte bulunan komedonlar enjektör iğnesiyle açılır ve özel olarak üretilen steril aletler ile ciltte oluşan siyah noktaların üzerine basılarak yağ tabakasının dışarı çıkması sağlanır. Bu tedavi sayesinde iltihaplı sivilcelerde temizlenmektedir.

Bu tedavi yöntemi özenle uygulanması yapılmalıdır. Ama bu tedavi yönteminden sonra kullanılacak olan ilaçlar tekrardan siyah noktaların oluşumuna sebep olacaktır. Retinoit türü olan ilaçlarla tedaviye başlanmaktadır. Bu temizleme işleminden 20 gün sonra siyah noktalar gevşeyerek kolayca temizlenecek duruma gelmektedir.

Siyah Nokta İlaçları

Siyah nokta ilaçları geçici etkiler yapmaktadır. En başta siyah noktalar yok olmaktadır ancak daha sonrasında ilaç bırakıldıktan sonra tekrardan ortaya çıkmaktadır. Tabi bu durum ciltten cilde değişmektedir. Doğal olarak yapılan ilaçlar cilde hiçbir zararı olmadığı için kullanılması daha iyidir.

zellikle limon içinde bulunan maddeler tamamen cilde iyi gelmekte ve siyah noktaları yok etmektedir. Ayrıca ciltte meydana gelen siyah noktadan veya sivilceden kalan izleri de tamamen geçirmektedir. Yine de her ihtimale karşı doktora ve uzmanlara gidilmesinde fayda vardır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status