Spor Yapmadan Zayıflamanın 10 Yolu 

Yoğun bir çalışma temposu olan, sağlık sorunları bulunan ya da çeşitli nedenler ile spor yapamayan bireylerin, spor yapmadan da kilo verebilmelerine olanak sağlayacak çeşitli yöntemleri bu yazımızda paylaşacağız.

Sizler de aşağıdaki 10 maddeyi dikkate alarak, spor yapmadan kilolarınıza elveda diyebilirsiniz:

  1. Bol su içmek, sizi bir süre tok tutar ve daha az yemek yemenize yardımcı olur.
  2. Her öğünde doğru seçim yapmaya özen gösterin. Yemeğin hemen ardından şekerli ve atıştırmalık şeyler yemek yerine, meyve tüketin.
  3. Canınız tatlı istediğinde bitter çikolata veya dondurma yiyin. Hamur işi ve şerbetli tatlılardan uzak durmaya çalışın.
  4. Her öğünde düşük kalorili gıdalar seçimine özen gösterin. Sağlıklı ve az kalorili gıdalar, spor yapmadan da formunuza kavuşmanıza yardımcı olacaktır. 
  5. Günlük hayatınızda hareketli olmaya çalışın. Asansör yerine merdiven kullanın veya kısa mesafeleri otobüs yerine yürüyerek gidin.
  6. Gazlı içeceklerden uzak durun. Bu içeceklerin yerine, soda içmeyi tercih edin.
  7. Öğün atlamayın ve uzun süre aç kalmayın. Yoksa kan şekeriniz düşer ve daha fazla gıda tüketirsiniz. Bu hem sağlık açısından zararlı bir durumdur, hem de diyetinizi bozabilir. Özellikle atıştırmalıklarda sağlıklı besinler yiyin.
  8. Öğle yemeklerinde lif kaynağı ve yüksek proteinli besinleri tercih edin.
  9. En geç yatmadan 3 saat önce akşam yemeğini yemiş olun. Geç saatlerde yemek, sindirim sistemine zarar verir ve kilo aldırır.
  10. Uykunuzu tam almaya çalışın. Uykusuzluk, beraberinde halsizliği ve yorgunluğu da getirir. Gün içinde daha çok yemek yemenize neden olur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status