Üçgen Vücut Nasıl Yapılır? 8 İpucu

Vücut şekli olarak kalça kısmı dar, omuzlar ve göğüs kısmı geniş, iri pazular ve dar bele sahip kişiler üçgen vücuda sahiptir. Üçgen vücuda sahip olmak için spor salonunda düzenli olarak çalışmak gerekir. Peki, üçgen vücut nasıl yapılır?

Üçgen bir vücuda sahip olmak istiyorsanız; öncelikle tüm kötü beslenme alışkanlıklarını, sigara ve alkolü hayatınızdan çıkarmalısınız. Deneyimli ve profesyonel kişilerden yardım alarak bir beslenme programı oluşturmalı ve bunun yanına düzenli bir spor programını dahil etmelisiniz. Antrenman programının dışına çıkmayarak, hedeflediğiniz sürede temenni ettiğiniz üçgen vücuda sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Kaslı Bir Vücuda Sahip Olmak

Üçgen vücuda kavuşmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  1. Kararlı olun ve vücudunuza nasıl bir şekil vermek istediğinizi kesinleştirin.
  2. Kesinlikle profesyonel kişilerden yardım alın.
  3. Spor salonunu ve kullanacağınız aletleri belirledikten sonra, çalışma gün ve saatlerinizi de belirleyin. Antrenman sırasında gerekli olacak tüm ekipmanları hazır halde bulundurun.
  4. Vücut geliştirme döneminde, beslenme programının yeri büyüktür. Bu dönemde vücut daha çok proteine ihtiyaç duyar. Ancak günlük yedikleriniz bu miktarı karşılayamayabilir. Bu durum, protein desteği almanızı gerektirir. Günlük almanız gereken kalori, karbonhidrat, protein, yağ miktarını belirleyin.
  5. Spora başlamadan önce vücut ölçülerinizi bir yere yazın ve fotoğrafınızı çekin.
  6. Yukarıda bahsettiğimiz tüm adımlar tamamlandıysa, vücut geliştirmeye başlayabilirsiniz. Üçgen vücut çalışırken, kesinlikle program dışına çıkmayın.
  7. Her ay vücut ölçülerinizi bir deftere not alın ve böylelikle vücut gelişimini takip etmiş olun.
  8. Hedeflediğiniz aylık vücut ölçülerine ulaşamıyorsanız, programda değişikliğe gidin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status