Kazein Protein Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kazein Protein Nedir?

Proteinler, yeni kas oluşumu için yapı taşları olan kritik amino asitleri sağlarlar. Sütte büyük ölçüde kazein protein bulunmaktadır. Bu süt proteini, tüm temel amino asitler için mükemmel bir kaynaktır ve yavaş sindirilen bir proteindir.

Kazein protein suda çözünmez ve kazein sindirimi yavaş orana sahiptir. Sağlıklı bir şekilde fitness egzersizlerine devam edenler, hedeflerine ulaşmak için beslenme programlarına bazı protein takviyelerini ilave edebilirler. Kazein proteini de bunlardan biridir. Eğer yeterli kalitede protein alıyorsanız, spor salonunda harcadığınız tüm emekler, daha etkili sonuçlar verir.

Uzun bir süredir fitness ile uğraşan erkek okuyucular, muhtemelen egzersiz öncesi whey proteini seçimi yapmalarını biliyorlardır. Bir diğer protein takviyesi olan kazein protein; sporcular tarafından tercih edilir.

Kazein Protein Ne İşe Yarar?

Tüm proteinlerin vücuda benzersiz avantajları vardır. Kazein proteini amino asitlerin yavaş ve sürekli bir akış ile kan dolaşımına sağlanmasına katkı sunar. Kasların gelişiminde önemli yararı bulunur. 

Araştırmacılar, ağır direnç eğitimi gerçekleştiren 36 erkeğe kazein takviyesini whey proteini ile bir arada vermişlerdir. 10 haftalık çalışma boyunca, yağsız kitle oranında önemli ölçüde artış yaşanmıştır.

Kazein proteini ile yapılan bir diğer araştırmalar sonucunda, sporcuların uyurken bile metabolizmalarının daha hızlı çalıştığı ve daha ideal yağ dengesine kavuştukları, tokluk düzeylerinin %33 oranında arttığı ortaya çıkmıştır. Kazein proteini mide boşalmasının gecikmesini ve düşük bir emilim oranı sağlayarak, kullananların daha uzun süreler tok kalmasına yardımcı olur.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status