Kaslı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Nereden Başlamalıyım?

Erkekler kaslı bir vücuda nasıl sahip olabilir? Son yıllada spor salonlarında harcanan vakitler arttı. Rtık pek çok erkek daha kaslı bir görünümü tercihe diyor ve bu görünüme kavuşmak için e gereken özveride bulunuyor. Kaslı ve atletik bir vücuda sahip olmak isteyen erkeklerin dikkat etmesi gereken noktalardan ilki düzenli bir spor programıdır. Bununla birlikte sağlıklı beslenme ile erkekler diledikleri görünüme kavuşabilirler. Vücut kası yapmak ve üçgen vücuda sahip olmak isteyen, böyle bir görünümü hayal eden erkeklerin öncelikle kararlı olmaları gerekir. Hazırlanan spor ve beslenme programına sadık kalmak ve yaşam stilini buna göre değiştirmek de önemlidir.

Vücut geliştirmek (body building) için gereken çabayı harcarsanız, uzun vadede vücudunuzun şekillendiğini görebilir ve ayna karşısında daha mutlu olabilirsiniz. Dilediğiniz o kaslı vücuda kavuşmak için spor salonuna yazılmak yerine kendiniz evde çalışabilirsiniz. Bunun için gerekli ekipmanları internetten sağlayabilirsiniz. Vücut geliştirmek istiyorsanız, öncelikle uzman birinden size uygun bir egzersiz programı oluşturmanızı öneririz.

Ayrıca Bakınız: Kas Yapan En İyi 10 Besin

Özellikle karantinada olan kişiler için evinizde boş vakitlerinizi değerlendirerek, düzenli egzersiz hareketleri yapmayı deneyin. Bunun için ilk olarak 2 adet dambıl edinmenizi öneririz. Aşağıda örnek verdiğimiz iki egzersiz hareketini diğer hareketlerle birlikte düzenli uygulamanız da iyi olabilir. Ağırlık kaldırırken doğru nefes alıp verme tekniklerini bilmeniz gerekir.

1. Hareket: Sırt üstü uzanın ve iki elinize ağırlıkları alarak, dambılları iki yandan göğsünüzde birleştirin. Kollarınızı iki yana açıp kapayarak dambılları hareket ettirdiğiniz bu egzersizi 10 defa tekrar edin. Ardından, bir dakika dinlenin.

2. Hareket: Yine sırt sütü uzanın ve ellerinize aldığınız dambılları önce dirsek hizasında yukarı gergin bir şekilde kaldırın. Ardından göğüs hizasında aşağı indirin. Tekrar yukarı kaldırın, indirin ve bu hareketi her sette 8 defa tekrarlayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status