Whey Protein Nedir ve Yararları Nelerdir?

Whey Protein Nedir?

Whey proteininin diğer adı peynir altı suyu proteinidir. Peynir altı suyunda bulunan bu protein, peynir yaparken lordan ayrılan sütün sulu kısmıdır.

Whey proteini, atletik performans sağlama amacıyla alınan gıda takviyesi olarak kullanılır, kilo kaybını tersine çevirir ve glutatyon (GSH) arttırarak, laktoza alerjisi olan insanlar için de süt yerine takviye olarak kullanılır. Peynir altı suyu proteini bebeklerde alerji, geç evre kanseri ve kolon kanseri gibi hastalıkları önlemek; alerji, astım, yüksek kolesterol, obezite ve kilo kaybının önüne geçmek amacıyla da tercih edilir.

Ayrıca Bakınız: Protein İçeren Besinler

Whey Proteini Yararları

Peynir altı suyu proteini (whey proteini) diyet besin içeriğini geliştirmek amacıyla kullanılan protein kaynağıdır. Bağışıklık sistemi üzerinde de büyük etkileri vardır.

Spor salonunda ve mutfak her şeyi yapıyor, ama yine de oldukça arzu ettiğiniz vücuda kavuşamıyorsanız, whey proteini takviyesini deneyebilirsiniz. Peynir altı suyu proteini: spor salonundaki çabalarınız karşılığında daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Yaşam kalitenizi de arttırmak için bu basit öğeyi vücut geliştirmeye ek takviye olarak kullanabilirsiniz. Peynir altı suyu proteini tüketen çok sayıda sporcu, aynı zamanda kendi sağlıklarına da katkı sağlamış olurlar.

Ayrıca Bakınız: Vücut Geliştirme ve Supplementler

Peynir altı suyu proteini (whey proteini) sayesinde yağ ve kilo kaybı önlenerek, kasların güçlenmesi amaçlanır. 12 haftalık bir denemede sporcuların günlük kalori cetvellerinden 500 kalori azaltılarak whey proteini içeren karışım verilmiştir. Sonuç olarak vücut yağlarında %6.1 oranında kayıp yaşanarak, kas dokusunda kayıp yaşanmamıştır. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status