Afrodizyak Etkili Yiyecekler Nelerdir?

Sağlıklı ve dengeli beslenmek önemlidir. Bazı gıdalar vardır ki, cinsel güce iyi geldiği bilinir ve böyle bir üne sahiptir. Yediğimiz yiyecekler hormonlarımız, enerji, stres düzeylerimizi etkiler. Aynı zamanda bazı gıdalar cinsel yaşam üzerinde de doğrudan bir etkiye sahip olabilir. Doğal afrodizyak etkilerden faydalanmak önemlidir. Bunun için de afrodizyak ürünleri almak yerine doğada bulunan mucizevi yiyecekler ve bitkilerden faydalanabilirsiniz.

Neredeyse birçok kültüre baktığımızda, cinsel sorunlara çözüm olarak ve cinsel gücü arttırmak amacıyla afrodizyak etkisi yaratan gıdalar kullanılmıştır. Bazı yiyeceklerin cinsel enerji üzerinde bu kadar etkiye sahip olması, bu gıdaların hem erkekler hem de kadınlarda özel etki yaratmasını sağlıyor. Afrodizyak yiyecekler olarak ün salan bazı gıdalar, cinsel libidoyu arttırabilir. Bunun yanı sıra tüm duygularınızı ve hislerinizi harekete geçirerek cinsel gücünüzü ortaya çıkarır.

Aşağıda en etkili afrodizyak yiyecekleri açıklamaları ile birlikte sizlerle paylaştık.

Anason Tohumu

Eski Yunanlılar ve Romalılar tarafından anason cinsel gücü artıran bitki olarak kullanılmaktaydı. Anason tohumlarını emerek cinsel arzularının artacağına inanırlardı.  Anason, testosteron hormonu benzeri etkilere sahip olmasının yanı sıra, kadınlık hormonları da içermektedir.

Avokado

Afrodizyak etkisi bulunan bu meyve, çok eskiden Azteklerden beri kullanılan bir afrodizyak meyvesi olmuştur. Avokadonun cinsel enerjiyi arttırdığı bilinmektedir.

Muz

Muz meyvesi lezzeti kadar içerdiği besin değerleri ile de cinsel gücü artırıcı ve enerji verici etkiye sahiptir. İçerdiği B vitaminleri ve potasyum sebebiyle cinsellik hormonlarını arttırdığı bilinir. Muz meyvesi en çok tercih edilen afrodizyak yiyecekler arasında yer almaktadır.

Ayrıca Bakınız: Muzun Faydaları

Fesleğen

Yüzyıllar boyunca insanlar fesleğen bitkisini cinsel dürtülerini teşvik etmek ve bereketi artırmak amacıyla kullanmışlardır. Fesleğenin keskin kokusunun erkeklerin cinsel isteğini arttırdığı bilinir. Fesleğen, aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırır ve cinsel uyarılma sağlar.

Ayrıca Bakınız: Fesleğenin Faydaları

Kakule

Bu aromatik baharat, bazı kültürlerde güçlü bir afrodizyak olarak kullanılır. Bunun yanı sıra iktidarsızlık tedavisinde de faydalı olduğu bilinir. Kakule tüketmek,  aynı zamanda kan akışını hızlandırarak cinsel performansı ve gücü arttırır.

Çikolata

Çikolata, her zaman romantizm ve aşkın sembolü olan bir yiyecektir. Özellikle geçmişte Aztek hükümdarının cinsel yeteneklerini geliştirmek için kullandığı bilinir. Mutluluk duygusu verdiği bilinen çikolata, bunun yanı sıra özellikle bayanlarda çok etkili bir afrodizyaktır.

Ayrıca Bakınız: Çikolatanın Faydaları

Acı Biber

Cinsel gücü artıran bir diğer gıda da acı biberdir. Acı biber yedikten sonraki his, seks yaparken yaşanan duygulara benzetilir. Örneğin; acı biber yedikten sonra terlemeye başlamak, kalp atışının hızlanması ve kan dolaşımının artması, cinsel heyecanı arttıran özellikler ile birebir benzerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status