Asyalı Kadınların Cilt Bakımı Rutini Hakkında Tüyolart

İşte bu yüzden Asyalı Kadınlar en iyi cilde sahipler!

Cilt bakımında talepler değişti ve cilt bakımının gereksinimleri de değişti. Aslında, günümüzde, cildimize bakmak kesinlikle çok önemlidir. Kirlilik, kötü uyku alışkanlıkları ve yoğun rutinler nedeniyle, cildimizin cilt alerjilerine ve cilt hasarına kurban gitme olasılığı artar.

Bu zorlu koşullar altında, Asyalı kadınların cilt bakımı rutini bir nimettir. Genel olarak Asya cilt bakımı rutini ve özellikle Kore cilt bakımı tüm kadınlar arasında gerçekten popülerdir. Aslında, cilt bakım rutini denince Asya kozmetik ürünleri dünya çapında en iyi olarak kabul edilir. Bu nedenle, cildiniz size zor bir zaman veriyorsa, milyonlarca Asyalı kadın tarafından onaylanan mükemmel cildin sırrını sizinle paylaşalım.

Asya cilt bakım rutini birbiri ardına farklı adımlardan oluşur. Bu cilt bakım kreminin sonuçları gerçekten şaşırtıcıdır ve cildin daha beyaz pürüzsüz bebeksi görünümünü sağlar.

Asyalı Kadınların Cilt Bakımı Rutini

Aşağıda Asyalı kadınların cilt bakım rutinini adım adım açıkladık.

Adım 1: Temizleme

Asyalı kadınlar cilt bakım rutinini temizleyici uygulayarak başlıyorlar. Makyajlarını çıkardıktan sonra bile bu adımı gerçekleştirmeyi unutmadıklarından emin olurlar. Bu şekilde, çift temizlik olur. Çünkü bu adım sadece ciltlerini temizlemekle kalmaz, aynı zamanda makyaj kalıntılarını da ortadan kaldırır.

Asyalı kadınların çoğu günde iki kez yüzlerini temizlemeye inanırlar. İlki uyandıktan hemen sonra ve diğeri yatmadan önce. Temizleme rutini iki temel elementten oluşur; yağ ve köpük temizleyici. İlk olarak, yüzlerini yağla yıkarlar, ardından köpüklü bir temizleyici takip ederler. Bu nedenle, cildinizi canlandırmaya istekli iseniz, temizliğin günlük cilt bakımı rutininizdeki ilk adım olduğundan emin olun.

Adım 2: Cildi Tazeleme

Eksfoliasyon, bu oyunu değiştiren rutinin ikinci adımıdır. Ölü deriden arınma, cildin gözeneklerini temizleme işlemidir, böylece artık tıkanmazlar. Ölü deriden arınma ayrıca ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır ve daha parlak ve pürüzsüz bir cilde neden olur.

Cildin üst tabakasındaki ölü deri hücrelerin dökülmesi hassas ciltler için biraz sert olabileceğinden, Asyalı kadınlar cildini haftada bir veya iki kez peeling yapma eğilimlidir. Bu şekilde akne ve sivilceleri uzak tutarlar. Bu nedenle, daha temiz ve taze cilt elde etme teklifinizde, bu adım size çok yardımcı olacaktır.

Adım 3: Cilt Tonlama

Toneri cilt bakım rutinine dahil etmenin temel amacı, temizlendikten sonra cildin biraz kurumasıdır. Böylece toner gerekli nemlendirmeyi cilde geri verir. Toner ayrıca cildin tüm gerekli besin maddelerini emebilmesi için sonraki adımlara cildi hazırlar.

Ayrıca Bakınız: Cilt Lekeleri İçin Pratik Maskeler

Asya’nın iklim koşulları, Asyalı kadınların cilt tonlarını günlük olarak eşitlemeyi neredeyse gerekli kılmaktadır. Piyasalarda ve çevrimiçi olarak garantili bir başarı oranı ile gelen birçok toner vardır.

Bunu temizlemenin son aşaması olarak düşünebilirsiniz. İyi kalitede bir toneri almadan Asyalı kadınların inanılmaz cilt bakımı rutininden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için ve hepiniz bir sonraki adımlara hazırsınız.

Adım 4: Emülsiyon

Katmanlar, katmanlar ve katmanlar sonuna kadar merak ediyor olmalısınız, değil mi? Asyalı kadınlar gibi milyon dolarlık bir cilde sahip olmak istiyorsanız, bunun için çalışmalısınız. Cilt bakımı rutinindeki emülsiyon tabakası, cildin zengin ve çiçek açan bir etki elde ettiği anlamına gelir.

Emülsiyonlar genellikle sonuç odaklı botanik özler ve diğer cilt dostu bileşenlerle güç paketiyle gelir. Bu besinler, tam olarak eksik olanı sağlayarak cildi besler. Emülsiyonun düzenli kullanımı süper dolgun ve düzgün nemlendirilmiş sağlıklı bir cilt ile sonuçlanır. Cildini Asyalılar, özellikle Koreliler kadar taze görmek isteyen kadınlar için bir zorunluluktur.

Ayrıca Bakınız: Basit Cilt Bakım Önerileri

Adım 5: Serum veya Ampul Tedavileri

Çoğu kadın için gerekli bir adım olmamasına rağmen, Asyalı kadınların çoğu bunu cilt bakım rutininin kalıcı bir parçası haline getirmektedir. Serumlar veya Ampul Tedavisi genellikle cilt pigmentasyonunu ve kahverengi lekeleri tedavi etmek için kullanılır.

Bununla birlikte, serumun başka ikincil faydaları da vardır. Birçok olumlu sonuç getirir. Dolayısıyla, yüzünüzde kahverengi lekeler veya pigmentasyon izleri varsa, bu ürünleri kullanmak sizin için bir zorunluluktur. Ve eğer yapmazsanız, yine de çok sayıda avantaj elde edebilirsiniz.

Adım 6: Göz Kremi

Bu adım tamamen gözlere odaklanmıştır. Asyalı kadınların gözlerinin etrafındaki koyu halkalar nadir görülen bir manzaradır, çünkü onlara iyi bakarlar. Göz kremini sadece koyu halkaları kapatmak veya önlemek için değil, aynı zamanda ince alt göz çizgileri için de kullanırlar.

Aslında, çeşitli kremler tedavi eder ve altta yatan endişeleri önler. Rutinlerinde, Asyalı kadınlar günlük olarak göz kremi uygulamıyorlar. Haftada sadece iki kez veya üç kez kullanırlar, bu da koyu halkaları uzak tutar. Makyajın zararlı etkilerinden uzak durmak için makyajlarının altında bile sürerler.

Ayrıca Bakınız: Karma Ciltler İçin Güzellik İpuçları

Gece İçin Cilt Bakımı Rutini

Asyalı kadınların gece için cilt bakımı rutini neredeyse aynı. Gece rutinine sadece iki adım eklerler, bunlar:

1. Makyaj Çıkarıcı (temizlemeden önce ilk adım olarak)

Asyalı kadınlar hem stil hem de sağlıktan asla ödün vermez. Bu yüzden yatmadan önce makyajı çıkardıklarından ve cilt bakım rutinlerini tamamladıklarından emin olurlar. Aslında, makyajı çıkarmak her kadının cilt bakımı hedeflerinin kalıcı bir parçası olmalıdır.

Makyajı çıkarmak sivilceleri uzak tutmaya yardımcı olur. Çünkü cilt gözenekleri bütün gece tıkanmaz. Bu nedenle, cildinizi gerçekten önemsiyorsanız, makyajınızı çıkarmadan önce asla yatağa gitmeyin.

2. Uyku Yüz Maskesi (Toner uyguladıktan sonra)

Asyalı kadınların gece cilt bakım rutininde önemli bir adımdır. Gece, vücudun nihayet gevşeme şansına sahip olduğu ve beynin onarım modunu etkinleştirdiği zamandır. Asyalı kadınların cildine toner uyguladıktan sonra yüz maskesi uygulayarak bu modu saymalarının nedeni budur.

Yüz maskesi bütün gece kalır ve sabah mucizevi sonuçlar sergiler. Bu nedenle, sabah cildinizi canlandırmak için bir gece maskesi uygulayarak vücudunuzun kendi kendini onarmasına yardımcı olur.

Sonuç Olarak:

Asyalı kadınların cilt bakımı rutininin neden bu kadar popüler ve etkili olduğunu merak etmeyin. Bu cilt bakımı rutini sadece Asyalı kadınlar ile sınırlı değildir. Bunun yerine, dünyanın her yerinden kadınlar bu rutine hayatlarını sonsuza dek değiştirecek şaşırtıcı sonuçlar elde etmeye çalışabilirler. Mazeretin nedir?

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status