Sivilce Çıkmasını Önlemek İçin Etkili Yöntemler

Sivilce çıkmasını önlemek için sivilceler nasıl geçer? sorusuna kolayca cevap bulabileceğiniz evde sivilce maskelerinden hemen önce, evde sivilce tedavisi konusunda şu noktaları aklınızın bir köşesinde tutmanız gerekir.

Sivilce oluşumunu önleyebilmek ve evde sivilce tedavilerini etkin hale getirmek, evde sivilce maskesinden faydalanmak için, baharatlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Evde sivilce tedavisi uygulama sırasında, var olan sivilcelerin içinde yer alan bakterilerin temizlenmesini amaçlamanız durumunda, doğal ve kükürtlü sabun kullanmanız sizlere önerilir.

Sivilce oluşumunu engellemek için, geceleri yatağa girmeden hemen önce, cildinizdeki makyajı, tozu ve kiri temizlemeniz gerekir.

Var olan sivilcelerinizin sayısını yükseltmemek için, kesinlikle sivilceleriniz ile oynamamanız gerekir.

Sivilceyi, engelleyebilmek oluşuma hangi durumların sebep olduğunu araştırıp bularak mümkün olmaktadır. Uzmanlar sivilcelerden tamamen kurtulmak için aşağıda yer alan uyarılara kulak verilmesini istemektedir.

Sivilceyi Önlemenin Yolları

Benzoil Peroksit Kullanımı:

Ölü cilt hücrelerinin ve gözenekleri tıkamaya devam eden yağın parçalanmasına ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olmaktadır.

Sivilcelerinizi Ellemeyin:

Çene bölgesini ellerinizin üstüne dayamadan, sürekli olarak yüzünüze dokunmamalısınız. Sivilce çıkan bölgeye fazla dokunmamanız gerekir. Bu bölgeye dokunduğunuz zaman bakterilerin yayılmasına neden olabilirsiniz. Gergin ter bantlarının yanında yüzünüzde kullanacağınız spor ekipmanları da aynı etkiyi yapmaktadır.

Sivilce Her Yerde Çıkabilir:

Satın alacağınız sivilce önleyici ürünleri sivilceye yatkın bölgelere de sürün. Dudak ve gözler dışında tüm yüze, sırta ve göğse bu ürünleri uygulayabilirsiniz.

Rezorsinol Ürünlerini Kullanın:

Birçok dermatolog akne konusunda benzoil peroksitin, en etkili ilaç olduğuna inanmaktadır. Bu ürünler yağ bezlerinin işleyişini yavaşlatmaya yardımcı olmaktadır.

Yüzü Doğru Yıkama:

Haftada bir veya iki gün yüzünüzü sabunla ya da sabunsuz temizleyicilerle hafifçe parmak uçlarınızı kullanarak ılık suyla ovabilirsiniz.

Yüzünüzü Yavaş Yıkayın:

Yıkama işlemi, cilt yüzeyindeki yağı götürmekte, kanalları tıkayan yağları temizlememektedir. Cildinizi temizleme esnasında sert davranırsanız, hassas derinizi kısa sürede kurutabilir ya da tahriş edebilirsiniz.

Yağlı Maddelerden Uzak Durun:

Briyantin, yağ odaklı yüz nemlendiricileri veya yağlı temizleyiciler gibi ürünleri kullanmamanız önerilmektedir.

Temizleyicileri Doğru Kullanın:

Yüzünüzde fırça, sert yapılı sünger ya da kumaş, granüllü temizleyici kullanmamanız gerekir. Vücudunuzun sivilce konusunda daha hassas alanlarında benzoil peroksit maddesi içeren sabunla beraber akne ovalama petlerini sizde kolayca üstünüzde deneyebilirsiniz.

Yediklerinize Dikkat Edin:

Yağlı yiyecekler, çikolata, kabuklu yemiş ya da diğer yiyecekler ile ergenlik zamanında aknesine neden olabilecek diğer yiyeceklerden uzak durmanız gerekir. Yediğiniz bir şeyle sivilceleriniz arasında bir bağ bulunduğunu fark ettiğiniz zaman, bu gıdayı yememeye çalışmalısınız.

Makyaj Ürünlerine Özen Gösterin:

Su bazlı makyaj malzemeleri seçebilirsiniz. Bunun nedeni bu ürünler diğer çeşitleri gibi gözenekleri tıkamamaktadır.

Yüz Bakımı:

Cilt bakımı, cildinizi güzelleştirmekten daha çok hassas cildinize zarar vermektedir. Uzmanlar yüz bakımı yaptırmamanızı önermektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status