Karma Ciltler İçin Güzellik İpuçları

Karma cilt tipine sahip bayanlar genelde kozmetik ürün seçiminde zorluk seçerler. Ciltleri ne tam yağlı, ne de tam kuru olduğundan cilt tiplerine uygun bir güzellik ürünü bulmaları zor bir süreç haline gelir. Karma cilt tipine sahip olanlar genellikle yanak, alın, burun ve çene bölgesinde kuruluk, pul pul dökülme ve kaşıntı sorunlarından yakınırlar. T bölgesinde ise yağlanma ve kızarıklık, gözeneklerin büyük olması karma ciltlerin ortak sorunlarıdır.

Karma cilt tipine sahip bayanların ortak sıkıntıları arasında; iklim koşullarına bağlı olarak kuru ve yağlı cilt tipinde görülen sıkıntılar ve sorunların hepsi görülür. 

Karma cilt tipine sahipseniz;

Karma ciltlerde T bölgesi gibi bazı kısımların aşırı yağlanması, hormonların etkisine bağlı olarak gözlemlenir. Özellikle hormon bozuklukları, daha fazla cilt yağlanmasını meydana getirir. Kendinizi daha iyi hissedebilmek için, yüzünüzü her zaman temiz tutun. Yüz temizliğinde, karma cilt tipi için özel olarak satılan cilt temizleme ürünlerini tercih edin. Her türlü cilt enfeksiyonuna bağlı olarak yağlı bölgelerde akne ve sivilce gibi sorunların oluşmaması adına, cildinizin daima temiz olması çok önemlidir.

Cildinizi her temizlemeden sonra, nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Cildin yağlılık ve kuruluk derecesi farklı olacağından, bu cilt tipine sahip insanlar için doğru nemlendirici kremi bulmak bir hayli zordur. Eğer doğru nemlendiriciyi bulursanız, asla bırakmayın. Çok fazla nemlendirici kullanmak ise, yağlı bölgelerin sorunlarını artırabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status