Selülit Tedavisinde Kuru Vücut Fırçalama

Kadınların en büyük korkusu haline dönüşen selülit için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Kadınlar, yaz dönemlerinde dilediklerini giyebilmek ve özgüven sorunu yaşamamak için selülite karşı kendi yaptıkları bakımlarla da önlemler almaktadır. Hem selülit öncesinde hem selülit oluştuktan sonra yapılabilecek bazı bakım önerileri bulunmaktadır.

Selülit oluşması için birçok sebep bulunmaktadır. Bu sebeplerin yanı sıra kişilerde kan dolaşımının yavaşlaması, lenf dolaşımının yetersiz olması da selülit oluşmasına neden olmaktadır. Evde yapılan bakımlar ile selülitli görünümden kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu bakımların düzenli olarak yapılması ve doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Kuru Fırçalama Bakımı

Yaygın rastlanılan ve günümüzde çocuklarda dahi görülebilen selülit sorununa karşı en etkili yöntem cildi kuru fırçalama yöntemi olarak bilinmektedir. Evde kendi başınıza yapabileceğiniz bu basit tedavi yöntemi düzenli olarak devam ettiğinizde selülit görünümden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Selülit sorunu olan Avrupalı bayanlar tarafından sıklıkla uygulanan bir yöntem olduğu da bilinmektedir.

Kuru fırçalama bakımı oldukça pratik ve ekonomik bir selülit tedavi yöntemi olmakla birlikte her gün uygulanabilir bir yöntem olduğu için de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Cildiniz kuru iken yapılan bu fırçalama işlemi, kan dolaşımını hızlandırırken aynı zamanda lenf akımını da düzene sokmaktadır. Böylece selülitli görüntüyü zaman içerisinde ciddi ölçüde azaltmaktadır.

Kuru Fırçalama İşlemi Uygulaması

Selülit tedavisinden birbirinden farklı yöntemler uygulanmaktadır. Birçok selülit sorunu yaşayan kişi bu problem yerine doktora başvurmak veya güzellik merkezine gitmek yerine evde uyguladığı bakım kürleri ile bu sorunu çözmeyi denemektedir. Bu evde uygulanabilen yöntemler arasında masaj ve fırçalama işlemi de sıklıkla tercih edilmektedir.

Selülit tedavisinde masaj tekniğinin etkili olabilmesi ve istenilen sonucun alınması için profesyonel masaj yapılması gerekmektedir. Fakat kuru fırçalama işlemi herkesin kendi kendine yapabileceği oldukça pratik bir evde selülit tedavisi yöntemidir. Bu işlem için sadece bir fırçaya ihtiyacınız olmaktadır.

Selülit Tedavisinde Kuru Vücut Fırçalama

Dikkat etmeniz gereken nokta, bu işlemi uygularken seçtiğiniz fırçanın kıl yapısıdır. Uzun saplı ve doğal kıllardan yapılma bir banyo fırçası seçmeniz en iyi tercih olacaktır. Fırçalama işlemi esnasında cildinizin kuru olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kuru cildi bu fırça ile dairesel hareketlerle ve cildinize çok baskı yapmadan bir süre fırçalamalısınız. Birkaç dakika bu işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Ardından duşa girebilirsiniz.

Kuru Fırçalama İşlemi Faydaları

Kuru fırçalamanın cilde çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bu işlem sadece selülitli görünümden kurtulmak için değil, aynı zamanda cilt üzerinde biriken ölü derilerden kurtulmak için de yaygın olarak kullanılmaktadır. İster her gün isterseniz sadece her banyodan önce uygulayacağınız bu işlem, düzenli kullanım ile sizlere farkı kanıtlayacaktır.

Kuru fırçalama işlemi vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Selülitin sık görüldüğü bacak, kol gibi bölgelerde, karın ve kalça bölgelerinde de uygulanabilen bir yöntemdir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status