Sivilce Siyah Nokta Kremleri

Sivilcelerle savaşabilmek için ilk önce doğal tarifler vermiş olduğumuz sivilceler için en kolay 10 tedavi yöntemi ve sivilce önleyici olarak yer alan besinler konularını okumanızı buradan öneririz. Sivilce kremleri kullanmakta ısrar ediyorsanız sizlere internette kullanan kişilerin yorumlarına göre etkili olduğunu bilinen bazı krem isimlerini yazabiliriz.

Kremleri eczaneden satın almadan önce her zaman cilt doktoruna görünmelisiniz. Doktor kontrolü olmadan kullanacağınız ilaç ve kremler istediğiniz etkiyi veremeyebilir.

Benzamycin

Genel olarak cildi yağlı kişilerde aşırı yağ probleminden kaynaklanan sivilceleri yok etmek için en etkili ilaçlar arasındadır. Bu kremi kullandığınız sırada güneşe çıkmamaya dikkat etmelisiniz. Ortalama kullanım süresi 3 ay olarak hesaplanır. Genel olarak yatmadan önce sürülmesi tavsiye edilir. Antibiyotik içerdiği için sivilce etrafında oluşacak iltihaplanmalarla da savaşmaktadır.

Imex KremImex

Antibiyotik özelliği ile tanınan Imex krem,fondötene benzeyen bir ilaçtır. Kullananların büyük bir çoğunluğu sivilcelerden tamamen kurtulmak için en etkili krem olduğunu düşünmektedir. Çoğu sivilce kremi gibi bu ilacın da akşam saatlerinde yatmadan önce sürülmesi tavsiye edilir. 1 aylık düzenli kullanım sonucunda istenilen etkileri gösterir.

Cleocin TCleocin T

Sivilceler konusunda son derece etkili olan bu ilacı sürdükten sonra da güneşe çıkmamaya dikkat etmeniz gerekir. Doktorlar genel olarak diğer ilaçlarla kombine olarak bu kremi önerir. Kremin sürülmesinde yumuşak dokunuşlarla yapmak gerekir.Sert ve aşırı doz kullanmaktan kaçınmalısınız. Günde iki kere temiz cilde uygulanmalıdır. Çıban boyutuna gelmiş boynuz sivilcesi de denen büyük sivilcelerde kullanımı önerilmemektedir.

Nadixa KremNadixa

Cilt doktorları tarafından sivilce tedavisi içerisinde en çok reçetelere yazılan kremlerden bir tanesidir. İlacın en önemli farklarından bir tanesi ilk önce deri altındaki sivilceleri çıkararak daha sonra deri üstündeki sivilceleri tamamen yok etmesidir. Bu nedenle ilacı ilk kullanırken sivilceleriniz artmış gibi görünebilir. Bu durum son derece normaldir. 1-2 hafta geçmesini beklemeniz gerekir. Kremin tam olarak etkisini göstermesi adına en azından 1 ay kullanılması önerilmektedir. Bu kremi kullanırken güneş ışınlarına maruz kalmanız sitemiz ve düğer kullanıcılar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status