Ateş Düşürücü Doğal Yöntemler Ve Bitkisel Kürler

Ateşlenmek halk arasında çok görülebilen bir hastalıktır. Ateşlenmek yetişkin ve çocuklara göre farklı seviyededir. Yetişkinlerde 39 derece ateşlenmek anlamına gelirken çocuklarda 36 derece ateşlenmek anlamına gelmektedir.

Ateş genelde küçük çocuklarda meydana gelen bir hastalıktır. Anneler çocukları ateşlendiğinde çok telaşlanmaktadır. Oysa ateş aslında vücudun savunma mekanizmalarının tam olarak çalıştığını göstermektedir. Tabi bu derece çok fazla yükselirse çocuğunuzun havale geçirmesine neden olabilir. İşte yetişkinlerde veya çocuklarda ateşlenme olduğunda neler yapılması gerektiğini bu yazıda size anlatacağız.

Öncelikle ateşlenince kişi üşümeye başlayacak ve soğuk soğuk terleyecektir. Üşüyorum zannedip üzerinize kalın şeyler giyinmemelisiniz.

Sonra ki yapacağınız işlem ise sirke ile ıslatacağınız bezi kasık, koltuk altı ve dizleri ovmanızdır. Bununla birlikte çok soğuk olmamak şartıyla ılık su ile duş almaktır.

Zencefil, limon ve bal iyice karıştırılarak içilmesi ateşin düşmesine çok iyi gelmektedir. Eğer kişi bu karışımı içemiyor ise şırınga yardımı ile vücuda verilebilir.

Sırta bardak kapatmakta yine ateş düşürülmesinde etkindir. Sırt bölgesindeki omuz ve kürek kemiklerinize yapacağınız bardak kapatmak yöntemi ile bronşlarınızın çalışmasına çok yardım edecek ve ateşinizin düşmesini sağlayacaktır.

Yine ateş yükseldiğinde bol bol taze sıkılmış meyve suları içilmesi gereklidir. Bu meyvelerin içindeki antioksidanlar iyileşme süresini hızlandırır ve ateşin yükselmesini önlemektedir. Yine soğuk su ile ıslatacağınız bezleri koltuk altlarına ve enseye konulması da ateşin kısa sürede düşmesini sağlayacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status