Boya Sonrası Doğal Saç Bakımı Nasıl Olur?

Saç boyamak, neredeyse her kadının en sevdiği ve en çok uyguladığı değişiklik ve bakım yöntemidir. Güzel olan her şey gibi saç boyamanın da bedeli vardır. Özellikle koyu saçtan açık renk saçlara geçiş yapan kadınların saçları fazlasıyla yıpranır. Bunun için düzenli olarak bakım yapmalısınız.

Kuaförünüzden bakım konusunda destek alabilirsiniz ama evde yapabileceğiniz boya sonrası saç bakımı yöntemleri ile de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Badem yağı, argan yağı, zeytinyağı, Hindistancevizi yağı ve mango yağı saçları nemlendirme ve koruma konusunda eşsiz yağlardır. Boya sonrasında saçlarınızı yıkayın ve boyanın kendi bakım ürünleri ile yıkayın.

İleriki günlerde saçlarınızı yıkayacağınız zaman bahsettiğimiz yağlardan birini saçlarınıza sürün ve minimum 20 dakika saçınızda bekletin.

20 dakika sonunda saçlarınızı ılık suyla durulayın. Saçınız için en ideal olan markanın renk koruyucu şampuanını ve saç kremini kullanın.

Saçlarınızı 2 gün arayla yıkayın. Her gün saç yıkamak, saçtaki nem oranını azaltacağı için daha çok yıpranmasına yol açar.

Saçlarınızın rengini çok sık değiştirmeyin. Uzun süre aynı rengi kullanmaya çalışın. Özellikle açtırma işlemi gerektirecek renkleri sıklıkla uygulamaktan kaçının.

Bunlara dikkat ettiğiniz sürece, saçlarınızın rengi kadar dokusu ve duruşu da güzel olacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status