Burun Üzerindeki Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Burundaki siyah noktalar nasıl geçer evde? Burun üzerindeki siyah noktalardan nasıl kurtulunur? İnatçı siyah nokta nasıl çıkarılır?

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar: Özellikle ergenlik döneminde olan ve aşırı stres altında olan kişilerde görülen bu durum oldukça büyük görünüm sorunlarına neden olmaktadır. Burun üzerindeki siyah noktalar genellikle birkaç taneden bile daha fazla  şekilde görülür. Oldukça sık bir şekilde görülen siyah noktalar kimi zaman kişinin sosyal ortamda bile tepkiler almasına neden olacak kadar artabilmektedir. Evet, burun üzerindeki siyah noktalar en çok ergenlik döneminde görülmektedir. Bunun nedeni vücudun bu dönemde uğradığı hormon değişiklikleri ve aşırı yağlanma durumlarıdır.

Burun üzerindeki siyah noktalar sorununun en büyük oluşma nedeni gözenekli bir cilde sahip olan kişilerin aşırı yağlı ciltlerinden kaynaklanan yağlanmalar nedeni ile bu yağlar ciltten dışarı atılırken, dışarıdaki toz, kir, duman gibi unsurların bu gözenekleri tıkamasıdır. Durum böyle olunca, vücuttaki yağ dışarı çıkarılamaz ve tıkanmalara neden olur.

Kimi zaman şişlikler oluşturan ve oldukça küçük olan bu siyah noktalar zamanla artarak estetik sorunları meydana getirmektedir. Bu durum en çok bayanlarda sorunlar haline gelmektedir .Çünkü erkeklerde oluşan sakal ve bıyık, bu durumun tam alarak belli olmamasını sağlamaktadır. Fakat bayanların tüysüz yüzünde bu siyah noktalar çok aşırı bir şekilde belli olarak sorunlar meydana getirmektedir.

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin İpuçları 

Burun üzerinde görülen siyah noktaların birçok tedavi yöntemi vardır. Bu tedavilerden doğal tedavi yöntemlerini kendiniz evlerinizde gerçekleştirebilirsiniz ki tıbbi olarak bu durumun tedavisi doğal olarak yapılan tedavi yöntemlerine göre daha başarısızdır. Bu nedenle insanlar bu durumlara tıbbi tedavi yöntemlerini uygulamak yerine daha çok evlerinde kendileri doğal tedaviler uygulayarak sorunların halledilmesini sağlamaktadır.

Özellikle küçük küçük oluşan siyah noktalar birçok kişi tarafından cilt buhar yöntemi ile yumuşatılarak çıkartılır. Eğer bu sorun sizlerde de var ise bölgeyi buharla ya da uzun bir duş ile yumuşatarak siyah noktalara hafif baskı uygulayıp çıkarabilirsiniz. Bu tedaviyi uygularken cildinize hasar vermemeye dikkat edin. Çünkü aşırı sıkmalarda kızarıklıklar ya da morlukla oluşabilmektedir. Bu tedaviyi her hafta uygularsanız bir ay sonra burun üzerindeki siyah noktalar belirmeyecektir. Fakat bu tedavi uygulanırken dikkat etmeniz gereken şey yüzünüzü sık sık yani günde en az üç kez yıkamazdır.

Burun Üzerindeki Siyah Noktaların Nedeni

Burun üzerinde oluşan siyah noktaların diğer bir nedeni ise özellikle bayanlar olmak üzere gündüz yapılan yüz makyajı gibi malzemelerinin gece yatmadan önce yıkanmamasıdır. Bu makyaj ürünleri gece uyurken hassaslaşan cildinizin gözeneklerini tıkayarak bu şekilde siyah nokta oluşumlarını başlatacaktır. Bu nedenle her gece mutlaka makyajlı yüzümüzü iyice temizlememiz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki burun üzerindeki siyah noktalar sorunu en fazla temizlikle önlenebilir.

Temizliğe dikkat etmeden yapacağınız birçok işlem etkisiz olacaktır. Burun üzerindeki siyah noktalar, kullanacağınız bitkisel ürünler ile kolay bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat bu durumda dikkat etmeniz gereken husus ise bu ürünleri sürekli ve düzenli bir şekilde kullanmaktır. Aksi halde bu ürünlerden herhangi bir fayda beklememelisiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Maskeler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status