Evde Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Yüzünüzde siyah noktalar çok ise bunlardan kurtulmanın yolu kesinlikle tırnaklamak veya sıkmak değildir. Siyah nokta ve sivilcelerde yapılan en büyük yanlışların başında kurtulma yöntemi olarak sıkmak geliyor. Siyah noktalar özellikle burun olmak üzere yanaklar alın ve çenede de görülmektedir. Çoğu bireyin en korkulu rüyası olan siyah noktalar aslında basit bir kaç işlem sonucu ciltten atılabilmektedir. Siyah noktaların cilt altında oluşup biriken yağ ve kirin birikmesi olduğunu unutmayalım.

Doğal ve ekonomik olan ev yapımı maskeler her cilt yapısına uygulanabilmektedir. İlk maskemizden başlayalım.

Siyah Noktalara Yumurta Limon Maskesi

Malzemeler:

  • Yumurta akı
  • Limon suyu

Bir yumurtanın akını bir çorba kaşığı sıkılmış limon suyu ile iyice karışarak şekilde iyice çırpın. Yumurta sayesinde kabaracak olan maskeyi yüzünüzde sürülmedik yer kalmayacak şekilde tüm yüzünüze uygulayın. Yüzünüzdeki gözenekler bu sayede sıkılaşacaktır.

Siyah Noktalara Domates Maskesi

Malzemeler:

  • Domates
  • Ayran

Bir diğer maskemiz ise domates ve yayık ayranının karıştırılması sonucu elde edilmektedir. Bir adet orta boy domates içerisine yarım çay bardağı yayık ayranı ilave ederek iyice karıştırın, daha sonra hazırladığınız bu maskeyi yüzünüze uygulayarak 15 dakika bekletiniz. Cildinizdeki olumlu değişimleri bir hafta kullandıktan sonra fark edeceksiniz.

Siyah Noktalara Elma Sirkesi

Malzemeler:

  • Elma sirkesi
  • Su

Yüzünde siyah noktaların çokluğundan şikayetçi olanlar için elma sirkesini önermek hem sağlıklı hem de ekonomik olacaktır. Yarım çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ilave ederek bunu tonik şeklinde pamuk ile yüzünüze uygulayabilir ayrıca kaynaşmış olduğunuz sirke ve su karışımı üzerine eğilip havlu yardımı ile on dakika kadar yüzünüze buhar banyosu yaptırabilirsiniz. Bu şekilde siyah noktaların bir süre sonra yok olacağını fark edeceksiniz. Böyle doğal ve rahat uygulanabilen yöntemler varken cildi yara içerisinde bırakmak doğru değildir. Cildin hiç iyileşmeyecek yara izleri ile kalması belki de siyah noktalardan çok daha fazla rahatsız edecektir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status