Lazerle Siyah Nokta Tedavisi Hakkında Bilgiler

Lazerle siyah nokta tedavisi: Siyah nokta yaygın olan ismi ile akne olarak isimlendiren cilt problemi yağ bezeleri nedeni ile cilt hastalıklarından biridir.

Siyah nokta günümüzde çok sık rastlanan cilt problemidir ve en çok ergenlik dönemi denilen dönemde daha çok rastlanır. Hayatın her döneminde her toplumu rahatsız etmiş ve uğraştırmıştır.

Ergenlik döneminde kızlarda daha erken ortaya çıkar 16-17 yaşlarında. Erkeklerde ise 18-19 yaşlarında başlar ve bu 22-23 yaşına kadar devam edebilir. Bu siyah nokta ergenlik çağına özel değildir yirmili veya otuzlu yaşlarında da ortaya çıkabilir. Siyah nokta kadın ve erkekte eşit bir şekilde görülmektedir.

Siyah nokta tedavisinde bir çok ilaç, krem, kimyasal peelingler kullanılmaktadır. Günümüzde ise siyah noktaların ve sivilcelerin özellikle de iltihaplı olan sivilcelerin kontrol altına alınmalı ve iz kalmaması için etkili olan lazerle siyah nokta tedavisi uygulanmaktadır.

Lazerle siyah nokta tedavisi cilde sürülen ve gözeneklerin arasına giren karbonat kabarcıklarının patlaması ile cilt ve cilt altı dokularının yenilenmesi, cildin yağ nedeni ile tıkanan kanallarının açılması, siyah noktaların geçmesi, ciltteki yağ hormonlarının dengelenmesi ve cilt gözeneklerinin sıkılaşarak kapanmasında etkili olan lazer tedavisi yapılır. Lazer, siyah nokta tedavisi yanında ciltteki yağ bezelerinin yağlarını dengeleyip yağ bezelerini azaltır ve küçültür bu sebeple ciltte yağlanma olmaz ve bir daha cilt kanalında yağ kitlesi oluşmayacağı için siyah noktalara da son verilmiş olacak.

Lazerle Siyah Nokta Tedavisi

Lazerle siyah nokta tedavisinin sonuçları ise;

  • Yağ bezelerinin oluşturmuş olduğu yağ üretimi daha ilk seansta %35 azalır.
  • Yağ üretimi yapan bezeler %20 oranda küçülür.
  • Gözenekler küçülür ve kapanarak siyah nokta ve sivilce oluşumu engellenir.
  • İlk seanstan sonra siyah nokta sayısında azalma olur.
  • Siyah nokta oluşumuna neden olan bütün bakterilerin azalması.
  • Cilt ve cilt gözeneklerinin yenilenmesi.

Lazerle siyah nokta tedavisi iki hafta aralıkla 3-5 seans yapılmaktadır. Fakat siyah noktaların durumuna göre seans sayısı artmaktadır. Tedavi sırasında ciltte kızarıklık veya leke olmamakta kişi hayatına hemen geri dönmektedir. Bu tedaviden sonra kişinin cildinde siyah nokta ve sivilce oluşumu %99 azalacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status