Sivilceleri Ve Siyah Noktaları Geçiren Maske Tarifleri

Siyah noktalar her ciltte görülmesi ile beraber ancak daha çok yağlı cilt sorunudur. Cilt yüzeyinde yer alan fazla yağ düzenli olarak temizlendiği zaman gözeneklerde birikmeye başlamaktadır. Gözenek tamamen dolduğu zaman ise “siyah nokta” gözle görülür hale gelmektedir. Dengesiz beslenme, yanlış cilt ürünleri kullanımı ile beraber yaşanılan stresin etkisiyle ortaya çıkabilen sivilceler, hormonal bir bozukluğa dayalı da olabilmektedir. Sitemizde yer alan sivilce maskeleri ve kolay tarifler ile sivilcelere elveda diyebilirsiniz. Dengesiz beslenme, yağlı bir cilt, yanlış cilt ürünleri kullanımı ile beraber stresin etkisiyle ortaya çıkabilen sivilceler ve siyah noktalar oluşabiliyor.

Ballı ve Tarçınlı Sivilce Maskesi

  • 3 yemek kaşığı tarçın
  • 3 yemek kaşığı süzme bal

Yukarıda yer alan malzemeleri karıştırdıktan sonra uyumadan 20 dakika önce yüzünüze sürünüz. Bu maske kürünü sabaha kadar cildinizde tutarak, sonrasında ılık su ile iyice durulayınız

Bal ve tarçın maskesi sivilcelere sebep olan toksinleri cildinizden tamamen arındıracak ve kısa sürede sivilce probleminden kurtulabileceksiniz.

Sivilce Siyah Nokta Maskesi

Siyah noktalar zaman içerisinde sivilcelere dönüşebilir. Bu nedenle sivilceleri önlemek için, siyah noktalara çözüm bulmanız gerekir.

  • 1 damla çay ağacı veya kekik yağı
  • 1 çay kaşığı kastil sabunu

Bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra cildinizi her gün düzenli olarak temizleyin.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Maske

1 tatlı kaşığı yoğurdun içerisine 10 damla limon sıkıp karışımı yüzünüze sürünüz. 2 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada 2 kez tekrarlamanız gerekir.

Bu karışım doğal ve etkili formülü ile hem siyah noktalara hem de lekelere çok iyi gelmektedir.

Sivilcelere C Vitamini Maskesi

1 adet rendelenmiş bulunan portakal kabuğunu ezin ve sivilcelerin tam olarak üzerine sürün. Bu işlemi her gün yapmanız durumunda sivilcelerinizin azaldığını göreceksiniz.

Sivilcelere Tonik Tedavisi

Eşit miktarda limon suyu ile beraber gül suyunu karıştırın. Bu karışımı her gün cildinizi sildiğiniz zaman sivilceleriniz kısa sürede yok olmaktadır.

Siyah Noktalara Sirkeli Maske

1 kaşık sirke içerisinde biraz tuz atarak maske kıvamına getirdikten sonra bu karışımı sivilcelerin üzerine uygulayın. Yarım saat sonra ılık su ile durulayın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Maskeler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status