Siyah Nokta Maskeleri Ev Yapımı

Siyah noktaların çoğalması gözeneklerin genişlediğine işarettir. Gözenekler genişleyince siyah noktalar oluşur. Siyah noktalarda haliyle ciltte sivilceler oluşturur. Ve lekeler oluşur.

Siyah noktaları engellemek için ev yapımı maskeler yapabilirsiniz. Birkaç tane maske çeşidi var. Evinizdeki malzemeye göre birini tercih edebilirsiniz.

Kil İle Siyah Nokta Maskesi

Siyah nokta maske ev yapımı malzeme:

Hazırlanışı: Cam bir kaseye malzemelerin hepsini ilave ediyoruz. Ve karıştırıyoruz cildimizi temizledikten sonra yüzümüze masaj yaparak ve iyice yedirerek uyguluyoruz. Yarım saat bekledikten sonra soğuk su ile yıkıyoruz. Sonrasında kullandığınız bir nemlendiriciyi yüzümüze sürüyoruz. Bu maskeyi 5 günde bir uygulayabilirsiniz.

Yoğurt İle Siyah Nokta Maskesi

Siyah nokta yoğurt maskesi malzeme:

  • Yarım limon suyu
  • 4 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı: Cam bir kâsede tüm malzeme karıştırılır. Temizlenen cilde masaj yaparak uygulanır. 15 dakika bekletilip soğuk su ile yıkanır. Sonrasında bir nemlendirici güzelce sürülür. Bu maskede 5 günde bir yapılabilir.

Limon İle Siyah Nokta Maskesi

Siyah nokta limon maskesi malzeme:

  • Yarım limon suyu
  • 1 tane yumurta akı

Hazırlanışı: Limon suyunu ve yumurta akını bir cezveye koyup ocağın üstünde ılık oluncaya kadar bekliyoruz. Ilık halde olan bu maskeyi temiz bir cilde uyguluyoruz. 10 dakika kadar bekliyoruz. Süre dolunca cildimizi temizleyip soğuk su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi 4 günde bir cildimize uygulayabiliriz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status