Cilde Parlaklık Sağlayan Bezelyeli Maske Tarifi

Bezelye her ne kadar mutfaklarda yemeklik malzeme olarak kullanılan bir sebze olsa da aynı zamanda dıştan da cildinizi beslemesi için cilt maskesi haline getirilebilir.

Bu anlatacağımız maske kolay bir şekilde hazırlanabilir. Eğer ilk denediğinizde cildinizde iyi etkisini görürseniz, ilerleyen zamanlarda da cilt bakımında bu doğal maskeden yararlanabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Bezelye
  • Üzüm pekmezi
  • Yumurta akı
  • Ayçiçeği yağı
  • Mısır unu

Hazırlanışı ve uygulanışı:

2 su bardağı dolusu taze bezelye, havanda iyice dövülüp ezilir. Daha sonra üzüm pekmezi ile birlikte karıştırılır. Hazırlanan bu karışım bir kaba konularak yarım litre suda kaynatılır.

Bu karışım suları çekilinceye kadar pişirilir. Hazırlanan karışıma çırpılan yumurta akı ile yarım fincan ayçiçeği yağı ilave edilir.

Bu karışımın çok cıvık olmaması için bir miktar mısır unu ilâve edilerek maske kıvamına gelinceye kadar yoğrulur.

Cilt dokusu üzerinde parlaklık sağlayan bezelyeli maske, gece yatmadan önce cilde uygulanır. Sabah uyandıktan sonra yüz ılık su ile yıkanıp gülsuyu ile de tonik gibi silindikten sonra yeni bir güne başlanır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Maskeler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status