Çok Şiddetli Adet Sancısı Neden Olur?

Adet sancım çok şiddetli ne yapmalıyım? Ağrılı adet nasıl geçer? Adet sancısı neden olur?

Menstruasyon Komplikasyonları

Adet görmeniz kelimenin tam anlamıyla gerçek bir acı olabilir. Birkaç gün boyunca her ay kendinizi yorgun, ağrılı ve bazen ağrılı kramplardan muzdarip olduğunuzda her şey durur. Adet döneminizin neden bu sinir bozucu rahatsızlığa neden olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin ve adet kramplarınızı tedavi etmek için neler yapabileceğinizi keşfedin, çünkü hayat her ay durmak zorunda değildir. Ayrıca adet dönemleriniz arasında kramplar gibi daha ciddi adet komplikasyonları ve çok ağrılı dönemleriniz varsa ne yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Belki sadece sinir bozucu dönem kramplarından daha fazla bir şeyden muzdarip olabilirsiniz. Menstruasyon Komplikasyonları alt bölümümüzde bilmeniz gerekenlerin cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Adet Krampları

Adet döneminizin olması birden fazla yönden gerçek bir acı olabilir. Sadece korkunç bir rahatsızlığa neden olmakla kalmaz, bazen yapmak istediğiniz şeyleri yapmanıza bile engel olabilir. Adet kramplarından muzdaripseniz, kadınların neden her ay bu kadar acı çektiğini öğrenin.

Ayrıca, bu adet kramplarından nasıl kurtulacağınıza ve kendinizi bu acıdan sonsuza dek nasıl kurtaracağınıza dair bazı kullanışlı ipuçları alacaksınız. Adetin olduğu için hayatının durması için hiçbir sebep yok. Egzersizin adet kramplarınızı hafifletmeye nasıl yardımcı olabileceği ve adet krampları için en iyi ağrı kesici ilaçlar hakkında ipuçları alın.

Adet Düzensizlikleri

Bazen kramplar sadece adet problemi değildir ve adet görmediğiniz zamanlarda bile ortaya çıkabilir. Döngülerinin yarısında adet benzeri krampları fark eden kadınların, yumurtladığınızda meydana gelen bir tür kramp olan mittelschmerz olarak bilinen bir durumu olabilir. Bununla birlikte, adet kramplarınız düzenli olarak şiddetli ağrı yaşayacak kadar şiddetliyse, o zaman birçoğunuz gerçekten dismenore çekiyorsunuz ve tedaviler için doktorunuza danışmalısınız.

Çok Ağrılı Adet Hastalık Habercisi Mi?

Çok ağrılı dönemler nedeniyle doktorunuzu ziyaret etmenizin bir başka nedeni de, rahim içini kaplayan dokunun rahim dışında büyüyerek diğer organlara bağlanması olan endometriozis olarak bilinen bir durumu kontrol etmektir. Bu durum, cinsel ilişki sırasında ağrılı adet dönemlerine, anormal adet kanamalarına ve ağrıya neden olabilir.

Bazı kadınlar durumu kontrol etmek için ameliyat bile gerektirebilir. Bu durum hakkında daha fazla bilgi edinin ve adet ağrınızın normal kramplardan daha fazla olup olmadığına karar verin. Endometriozis ayrıca kısırlığın önde gelen nedenlerinden biridir.

Şiddetli adet kramplarının bir başka olası nedeni yumurtalık kisti olabilir. Özellikle PCOS’lu kadınlar bu durumu geliştirmeye eğilimli olabilir. Yumurtalık kistlerinin ağrılı semptomları ve bu tür bir rahatsızlığın nasıl tedavi edileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca bunun doğurganlığınız için ne anlama geldiğini keşfedin.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status