Kronik Sinüzit Hastalarının Kaçınması Gereken 4 Şey

Sinüs sorunları oldukça yaygın bir endişe vardır, ancak birçok insan tedavi talep yok. Sinüsler solunum sisteminde önemli bir rol oynar ve genel sağlık etkisi. Sinüs boşlukları mukus üreten bir zarla çevrili. Sinüslerin sağlıklı olduğunda, bu mukus ince bir tabaka burun yoluyla tekniğine uygun olarak düzenli olarak temizlenir. Zarları iltihabı olumsuz sağlık etkileri olabilir düzgün boşaltım, sinüsler engeller.

Sinüzit en az sekiz hafta boyunca şişmiş ve iltihaplı kaldığında kronik, tedaviye rağmen olur. Kronik sinüzit ve koşulları ile ilgili ortak belirtileri tıkanıklığı, postnazal akıntı, baş ağrısı ve lokalize sorunlar vardır. Sinüs sorunları, uyku etkiler ve de gün boyunca çalışmasını olanlar tutabilir. Bu sorunları daha yoğun, uzun süreli belirtilere neden olur. Kaçınmanız gereken dört şey vardır:

1. Evde toz

Toz sinüs sorunları için önemli bir tetikleyici olabilir. Kronik sinüs acı evinden ortadan toz azaltılabilir. Toz akarları sinüs membranlar üzerinde hasara yol açıyor. Bu küçük böcekler minder, yatak, halı ve döşemeli mobilya yaşıyor. Özellikle dinlendirici bir uyku saatlerinde, bu yaratıklar sinüsler kolay erişim var. Düzenli ve HEPA filtre hava temizleyici tozunu kullanarak koyunda toz sorunu tutmaya yardımcı olabilir.

2. Kuru Ortamlarda

Nem eksikliği şişmiş sinüsler neden olabilir. Isıtıcı güveniyor gibi özellikle kış aylarında, ev düşündüğünden daha az nemli olabilir. Merkezi nemlendirme sistemi veya taşınabilir nemlendirici yatırım, özellikle de yatak odasında, nem eklemek ve yardım sağlamak, ve bakteri ve küf temiz durdukları sürece. Gün boyunca sulu kalmak da sinüslerin yardımcı olacaktır. Bol su mukus ince ve gevşek tutmak için iç. Sıcak bir duş sırasında buhar teneffüs de acı sinüsler üzerinde harikalar yaratabilir. Eğer kuru bir ortamda sinüs sorunları için katkıda bulunmak olduğunu düşünüyorsanız, burun nemlendirici veya serum fizyolojik sprey burnunu nemlendirmek için doktorunuzla konuşun.

3. Reçete sürece, Antihistaminikler almayın

Antihistaminikler, sırayla, sabit drenaj yapan mukus kalın, acı ve basınç sinüs katkıda bulunabilir, eğer bakım ile kullanılmalıdır. Eğer sinüzit alerji tarafından tetiklenir, doktorunuz hala bir antihistamin önerebilir, ama bir doktor tarafından reçete sürece kaçınılmalıdır. Dekonjestanlar kısa süreli çalışabilir olsa da, uzun süreli kullanımı bağımlılık yol açabilir, bu ilaçların kullanımı hakkında bir doktor ile konuşmak.

4. Uyurken Başını Aşağı Dönük

Sinüs sorunları muzdarip iken iyi bir gece uykusu almak zor olabilir. Düz, başınızı aşağı yalan sinüslerdeki kurmak için mukus neden olabilir. Başını uyku sırasında yastık veya bir kama ile yaslanır kan akışını önlemek ve havuzu sorunlar mukus.

Sinüs sorunları devam eden ve yaşam sağlığı ve kalitesi üzerinde kalıcı bir etkisi olabilir. Eğer kronik sinüs sorunları muzdarip iseniz, Kurul sertifikalı bir Kulak, Burun, Boğaz (KBB doktoru) uzun vadeli bir tedavi planı geliştirmek için yardımcı olabilir.

Çoğu durumda, basit yaşam tarzı değişiklikleri sinüs sorunları söz konusu olduğunda, büyük bir fark yaratabilir. Ciddi durumlarda, sinüzit ve ilgili koşulları acıyı hafifletmek olabilir cerrahi olmayan ve minimal invaziv prosedürler vardır. Sürekli sinüs sorunları ile yaşamak için bir sebep yok. Özel tedavi seçenekleri mevcuttur. Kurul sertifikalı bir KBB uzmanı ile bu seçenekleri tartışmak, eos bugün sinüs ekibi başvurun.

Eğer kronik migren dertli iseniz, bu durumu düzeltmek için atılacak adımlar vardır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status