Diyet Yapamıyorum Diyenlere Küçük Sırlar

Yaşamımızın her alanında bizi kısıtlayan fazla kilolarımız belli bir sınırı aşınca birçok hastalığa neden olabilmektedir. Bunların önüne geçip daha sağlıklı bir yaşam sürmek için genel de her pazartesi bir takım diyetlere başlanır. Başarısız olunduğu takdirde bu diyetler bir sonraki pazartesiye ertelenir.

Sizlere tavsiyemiz öncelikle diyetten istediğiniz sonucu alabilmek için süreklilik göstermeniz olacaktır. Örneğin; pazartesi başlamış olduğunuz bir diyete salı günü uyamadığınız takdirde bırakmayınız çarşamba günü kaldığınız yerde devam ediniz.

Öncelikle kendi vücut tipinizi belirlemeniz gerekir. Elma, armut ve kum saati olmak üzeri üç sınıfa ayrılan vücut tipi vardır. Kendi vücut tipinizi belirledikten sonra size önereceğimiz en etkili diyet önerileri ile daha etkili bir diyet yapabilirsiniz.

Eğer en sık görülen elma vücut tipine sahipseniz, geniş karın, dolgun göğüsler ve büyük bir kalçaya sahipsiniz demektir. Ve alınan kilolar genelde karın bölgesinde toplanır. Bu vücut tipine sahipseniz tahıl ve baklagiller tüketimini arttırmalısınız.

Güne meyve ile başlamanız size avantaj sağlayacaktır. Hayvansal yağ tüketimini minimuma indirin ve yağ oranı düşük olanlar besinler tercihiniz olsun. Bol sıvı tüketmelisiniz yani bitki çayları ve su vazgeçilmeziniz olmalı.

Eğer armut şeklinde vücut tipine sahipseniz, size önerebileceğimiz en etkili diyet önerileri nişasta oranı fazla olan gıdalardan örneğin patates, pirinç gibi gıdalardan uzak durmalısınız. Peynir, kahverengi pirinç gibi besin tüketimine özen gösteriniz. Özelikle sebze sularının size çok faydası olacaktır.

Kum saati vücut tipine sahipseniz, kum saati vücut şekli dikkat edilmesi gereken obeziteye yatkın bir tiptir. Bu yüzden protein oranı yüksek olan az yağlı gıdaların tüketilmesine özen göstermelisiniz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi öncelikle vücut tipinizi belirleyerek size önermiş olduğumuz en etkili diyet önerileri içinden sakınmanız gereken ve tüketmeniz gereken gıdaları belirleyip istediğiniz ideal kiloya çok rahat ve kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status