Dukan Diyeti Evreleri

Kilo problemi olan bayanların hemen hemen hepsi son aylarda Dukkan diyetiyle ilgilenmekte. Adını oldukça sık bir şekilde duyduğumuz bu diyet pek çok kişi için oldukça güzel sonuçlar vermiş durumda.

Diyetin genel yöntemi ise diyet ağırlıklı beslenmeyi sağlamaktır. Çok hızlı bir şekilde sonuçlarını görebildiğimiz bu diyet temel olarak 4 aşamadan oluşmaktadır.

Bu 4 aşama içerisinde kişiler aslında tam olarak diyet yaptıkları hissine kapılmazlar bile. Bu yazımızda Dukkan diyeti ile ilgili bilgilendirmeler vereceğiz ve bu 4 aşamayı siz değerli takipçilerimiz ile paylaşacağız.

İlk Aşama:

Bu aşamanın içerisinde 72 farklı protein çeşidi bulunmaktadır. Öğün öğün dengeli bir biçimde alınan bu proteinlerde genel olarak sabahları yumurta, öğle yemeklerinde balık ve akşam yemeklerinde ise biftek besin kaynakları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların yanında yağsız süt, derisiz tavuk eti ve yağsız jambonlar da tüketilebilmektedir. Diyetin daha etkili olması amacıyla da her gün 2 çorba kaşığı kadar yulaf ve 2 litre su içilmesi gerekmektedir. İlk aşama ortalama olarak 5 gün yapılmalıdır.

İkinci Aşama:

Aslında kişilere gerçekten kilo kaybı yaşatan aşama 2. Aşamadır. Bu aşamada besinler sadece saf proteinden oluşmaktadır. Proteinin yanında dilediğiniz kadar sebze ve meyve de yiyebilirsiniz.

Üçüncü Aşama:

Bu aşamada öğünlerinize meyve ve buğday ekmeği de ekleyebilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz çok az miktarda yağsız peynir de tüketebilirisiniz. 3. Aşamaya kadar gelen kişiler kendilerini ödüllendirmek için haftanın 1 veya 2 günü karbonhidratta tüketebilirler.

Dördüncü Aşama:

Bu aşama aslında bir diyet aşaması olarak görülmeyebilir. İstediğiniz her yemeği bu aşama sırasında dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Bu aşamada var olan tek kural ise sadece Perşembe günleri yalnızca protein tüketmenizdir. Bu aşamada başarılı olmak için ilk 3 aşamanın eksiksiz olarak uygulanmış olması şart.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status